Anasayfa / Haberler / Üniversite / Uluslararası Yemen Sempozyumu

Uluslararası Yemen Sempozyumu

Uşak Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ilk kez düzenlenecek olan “I. Uluslararası Osmanlı’nın I. Hakimiyet Döneminde Yemen Sempozyumu” başlıyor. 12 Mart’ta Yrd. Doç. Dr. Hikmet Gültekin ve Yrd. Doç. Dr. Ayşe Gültekin’in Yemen Fotoğraf Sergisi ve Öğr. Gör. Mustafa Konuk’un hazırladığı Türk El Sanatları Karma Sergileri ile açılışı yapılacak sempozyuma çok sayıda akademisyen bildirileri ile katılacak.

Sempozyumun açılış oturumu ise 13 Mart Cuma günü Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi salonunda gerçekleştirilecek. İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Faruk Bozgöz’ün başkanlığını yapacağı ilk oturumda Prof. Dr. İdris Bostan ve Yrd. Doç. Dr. Talal Hamood Abdo bin Abdo bildirilerini sunacak.

Toplam 8 ayrı oturumda Orta Asya ve Ortadoğu’daki Üniversitelerde görev yapan çok sayıda bilim adamı bildirilerini paylaşacak. Sempozyum takvimi 15 Mart Pazar günü düzenlenecek gezi programı ile sona erecek.

(G i T M E D Y A  Haber Merkezi)

Ayrıntılı program için tıklayınız: YEMEN SEMPOZYUMU

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.