Anasayfa / Haberler / Üniversite / Uludağ: "Altından vazgeçmeyin"

Uludağ: "Altından vazgeçmeyin"

Uşak’ın 37 Yıllık Sarrafı Zekeriya Uludağ En Garanti Yatırımın Altın Olduğunu Söyledi

Hafta başından beri özellikle Avrupa piyasalarındaki hareketler nedeniyle düşüş eğiliminde olan altın, dün akşam 1197 seviyesine kadar gerilese de, son FED toplantısının tutanaklarının açıklanmasıyla beraber hızlı şekilde toparlanmaya başladı. Dolar’daki ani yükselişi takiben düşüş yaşayan altının son durumu Uşak’ta da yakından takip ediliyor. G i T M E D Y A’ya konuşan 37 yıllık Uşaklı sarraf Zekeriya Uludağ, vatandaşları altından vazgeçmemesi konusunda uyardı. Altında dalgalanmanın her zaman olabileceğini belirten Uludağ, “Altın sektörü her zaman iyi ve güzeldir. Vatandaşların cebini hiçbir zaman yakmaz. Bir adım geri, üç adım ileri gider. Altın daima bu şekildedir. Döviz ise bir matbaa sektörüdür. Kağıttır nitekim. Ama altın bükseniz de paradır, madendir” diyerek altının önemine işaret etti.

Kısa gün, kısa ticaret için Dolar ya da Euro tutulabileceğini vurgulayan Uludağ, altının her zaman uzun vadeli ve iyi bir yatırım aracı olduğunu ifade etti. “Yangın çıksa dahi altın, yerin altından çıkar, altın olarak devam eder. Altın uzun ömürlüdür” diyen Uludağ, altının özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında talep çok olduğu için her zaman prim yaptığını da sözlerine ekledi.

(HABER: Ayşe YİĞİT – FOTOĞRAFLAR: Mehmet Sait ÇAKMAK)

Göz Atın...

Üniversitelerde Yeni Dönem

Aylar sonra Uşak Üniversitesi öğrencileri kampüse dönüyor. Geçtiğimiz dönemi uzaktan eğitimle tamamlayan üniversitelilere, GiTMEDYA yeni dönemden beklentilerini sordu.