Anasayfa / Manşet / Muratbey Uşak’tan Tatsız Prova

Muratbey Uşak’tan Tatsız Prova

Muratbey Uşak’ın ev sahipliğini yaptığı Kurtuluş ve Demokrasi Şehitler Kupası’nda maçlar tamamlandı. Turnuvanın son maçında Banvit ile karşılaşan temsilcimiz, sahadan 77-73 yenik ayrılarak ikinci mağlubiyetini aldı. Maça etkili hücümlarla başlayan iki takım da karşılıklı bulduğu sayılarla ilk periyotta başa baş bir görüntü çizdi. Sertlik dozu yüksek seyreden maçta temsilcimiz, savunmada yaşadığı sıkıntılara rağmen ilk periyodu 22-19 üstünlükle kapattı.

2.periyoda sert başlayan iki takım, karşılıklı faul atışlarıyla oyunu dengede götürdü. Bazı bölümlerde sertliğin artmasıyla spotmenlik dışı ve teknik fauller kazanan Banvit’e iyi direnç gösteren temsilcimiz, ilk devreyi 39-37 önde tamamladı.

3.periyod da 24 saniyeyi etkili kullanmakta güçlük çeken ve atışlardan yararlanamayan Banvit’e iyi tepki gösteren Uşak, Solomon, Hamilton, Dorsey ve Miles’ın etkili hücumlarıyla farkı açarak skoru 60-53’e getirdi ve periyodu 7 sayı önde tamamladı.

Son periyoda girildiğinde bocalamaya başlayan temsilcimiz, çıktığı hücumlardan yararlanamayarak savunmada Banvit’in atışlarına engel olmakta güclük çekti. Son 6 dakikaya girildiğinde hücumlardan boş dönmeye başlayan Uşak ekibine karşılık veren Banvit, skor üstünlüğünü eline geçirdi. Son dakikalarda direnci iyice azalan ve faul sıkıntısı çeken temsilcimiz, maçtan iyice koptu ve maç 77-73 Banvit Üstünlüğüyle tamamlandı.

Kurtuluş ve Demokrasi Şehitler Kupası’nda 2 de 2 yapan Banvit, kupanını sahibi oldu.

Muratbey Uşak’ta Richard Solomon 16 sayı – 10 ribaund, Darrin Dorsey 15 sayı – 5 ribaund – 4 asist, Darnell Miles 14 sayı 2 ribaund, Damir Markota 11 sayı – 5 ribaund ile oynadı. Banvit’te ise Micheal Thomas 17 sayı – 4 ribaund – 3 asist, Jake Odum 16 sayı – 8 ribaund, Christopher Taylor 12 sayı – 2 ribaund – 7 asist, Erxhan Osmani 11 sayı – 3 ribaund yaptı.

Haber: Berk TUNÇER-Musa KILIÇ
Fotoğraf: Berk TUNÇER

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.