Anasayfa / Haberler / Spor / Muratbey Uşak Sportif Hız Kesmedi

Muratbey Uşak Sportif Hız Kesmedi

Muratbey Uşak Sportif Liderliğe Koşuyor!

Türkiye Spor Toto Süper Ligi 7. Hafta karşılaşmasında Muratbey Uşak Sportif, evinde ağırladığı Demir İnşaat Büyükçekmece’yi 79-70 yenmeyi başardı. Karşılaşmaya iyi başlayan Muratbey Uşak Sportif, 10 numaralı oyuncusu (Watson)’un arka arkaya attığı 3’er sayılık atışlarıyla 1. Periyodun ilk bölümünde  skoru 10-5 yaparak kontrolü eline aldı. Ancak periyodun sonuna doğru İstanbul temsilcisinin peş peşe isabetli 3’er sayılık atışları ile Uşak Sportif 17-22 geriye düştü ve 1. periyot 17-24 tamamlandı.

2’inci periyoda faulle başlayan konuk takım olurken, Uşak Sportif’ten Yunus Akçay ve Paul Harris’in isabetli atışları ile skor 22-24’e geldi. Periyodun 8. Dakikasında eşitlik sağlanırken, 24-24. Periyodun son 5. Dakikasına girilirken Büyükçekmece 3 sayı öne geçti. Periyodun bitimine 3 dakika kala ise iki takımın karşılıklı bulduğu sayılarla eşitlik yeniden sağlandı 29-29. Periyodun son dakikasında ise konuk takım aldığı serbest atışlarla skoru 31-33’çekti. Periyodun son saniyeleri Uşak Sportif, oyuncusu Watson’ın isabetli atışları ile periyodu 40-35 önde bitirmeyi başardı. 3. periyotta da hızını kaybetmeyen Uşak Sportif 25 numaralı oyuncusu Ekmen Şahin ile periyodun bitimine 8 dakika kala skoru 45-37’ye getirdi. 3. Periyot  konuk takımın üst üste yaptığı faullere sahne oldu. Periyodun bitimine 2 dakika kala Muratbey Uşak Sportif’in 6 numaralı oyuncusu Birch Khem harika atışları ile skoru 56-40’a taşıdı. Periyodun son dakikasında ise ev sahibi takım skoru 56-44’e getirerek kontrolü elinde tutmayı sağladı. 4. Periyotta toparlanan konuk takım 24 numaralı oyuncusu Ceyhun Altay ile üst üste bulduğu 2 sayılık atışlarsa skoru 65-65’e kadar getirdi. Bu bölümde Watson’ın isabetli atışları ile öne geçen Muratbey Uşak Sportif, taraftarlarının yoğun tezahüratı ile birlikte ardı ardına kazandığı sayılarla skoru 79-70’e getirerek maçı almayı bildi.

Muratbey Uşak Sportif aldığı bu galibiyet ile maç eksiğine rağmen 12 puanla lider olan Pınar Karşıyaka ve 11 puanlı Fenerbahçe’nin ardından 11 puanla Beşiktaş ve Galatasaray’ın önünde 3’üncü sıradaki yerini korudu.

cekmecesportif2

Yer: Uşak Üniversitesi

Hakemler: Mehmet Keseratar, Ali Serkan Emlek, Seher Ayşe Nur Yazıcıoğlu

Muratbey Uşak Sportif: (2) Andre Harris- (10) Watson- (6) Brich Khem- (3) Yunus Akçay- (21) Paul Harris- (7) Mesut Ademoğlu-(6) Can Korkmaz- (12) Kaiyrs- (25) Şahin Ekmen

Koç: Ozan Bulkaz

Demir İnşaat Büyükçekmece: (7) Robinson- (19) Walker-(20) Michael Roll- (9) Ceyhun Altay- (4) Seawright-(2) Burak Can Yıldızlı-(8) Eldridge- (2) Emre Sonsırma-Samardjiski

Koç: Özhan Çıvgın

Maçın en skorer isimleri: 

Uşak Sportif: Watson

Demir İnşaat Büyükçekmece: Walker

(Haber: Mehmet Sait ÇAKMAK – Fotoğraflar: Mustafa ELMAS)

Göz Atın...

İlkler Şehri Uşak’ın Gücü Yetmedi

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi 2023-2024 Sezonunun 3. haftasındaki önemli karşılaşmada, İlkler Şehri Uşak ve …