Anasayfa / Haberler / Spor / Muratbey Uşak Gaziantep’e Yenildi

Muratbey Uşak Gaziantep’e Yenildi

Uşak Sportif, Spor Toto Basketbol Ligi’nin 14. haftasında evinde ağırladığı Gaziantep ekibine 82-87 boyun eğdi. Kora kor geçen ve yüksek tempoda oynanan mücadelede Uşak, rakibine ayak uydurup son periyotta eşitliği sağlasa da puan için yeterli olmadı ve ligde galibiyet hasretini 3 maça çıkardı.

Karşılaşma öncesinde Uşak seyircisi iki takımı da tribüne çağırarak güzel bir misafirperverlik örneği sergiledi. Taraftarlara selam veren oyuncular ayakta alkışlandı.

Mücadele Muratbey Uşak’ın hücumu ile başladı. Periyot sonlarına kadar karşılıklı sayılarla üstünlük el değiştirse de Gaziantep 2 dakika kala öne geçip farkı açmayı başardı. İlk çeyrek misafir takımın 24-33 üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci periyota Gaziantep çok hızlı başladı. Denmon ve Jefferson ile bulduğu sayılarla skoru 24-38 yapıp farkı 14 sayıya kadar yükselten misafir takım, Ozan Bulkaz’ın molaları sayesinde arayı daha fazla açmayı başaramadı. Özellikle bu molaların ardından parkeye daha dirençli dönen Uşak, zaman zaman farkı azaltsa da Gaziantep bulduğu üçlüklerle ev sahibi ekibin daha fazla yaklaşmasına izin vermedi ve ilk devrenin süresi 41-51 rakip takım lehine bitti.

5

Üçüncü çeyrekte karşılaşmanın temposu iyice yükselmeye başladı. Devre arasından çok iyi dönen Muratbey Uşak, bu bölümde Mckıssıc’in önderliğinde farkı 2 sayıya kadar indirip skoru 59-61’e getirdi. Uşak, seyirci desteğinide arkasına alarak öne geçmeye çalışırken Gaziantep aldığı molalar ile buna izin vermedi ve periyot arasına 61-67 konuk takımın üstünlüğü ile gidildi.

Son çeyrek ise adeta nefesleri kesti. Büyük çekişmeye sahne olan periyodun ilk bölümlerinde Zach Auguste ve Berkay Candan’ın sayıları seyirciyi ayağa kaldırdı. Temponun inanılmaz arttığı dakikalarda bitime 6 dakika kala Uşak Mckıssıc’in smacıyla 1. periyottan bu yana ilk kez beraberliği yakaladı 72-72 . Karşılıklı sayıların atıldığı bölümde seyirci tezahüratları ile Uşak’a can verse de Gaziantep, bitime az kala Marcus Denmon’un sayılarıyla ev sahibi ekibin üstünlüğü ele almasına izin vermedi ve karşılaşmadan 82-87 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın en skoreri ise 26 sayı ile Gaziantep Basketbol’dan Marcus Denmon oldu.

Salon : Şehit Ömer Halisdemir
Hakemler : Aytuğ Ekti , Kaan Büyükçil , Seher Ayşe Nur Yazıcıoğlu
MURATBEY UŞAK : Auguste (2), Ali Berent (5), Berkay (6), Harrison (7), Freimanis (8), Vasiliauskas (12), Görkem (15), Hakan (19), İbekwe (25), Mckissic (27)
GAZİANTEP BASKETBOL : Emre (2), Rautins (3), Altan (9), Alper (11), Denmon (12), Ruzic (13), Berke (14), Balazic (15), Cherry (22), Haislip (24), Erden (27), Jefferson (41).

Haber: Cenk K. GÜLDOĞAN
Fotoğraflar: Berk TUNCER

Göz Atın...

İlkler Şehri Uşak’ın Gücü Yetmedi

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi 2023-2024 Sezonunun 3. haftasındaki önemli karşılaşmada, İlkler Şehri Uşak ve …