Anasayfa / Haberler / Genel / CHP’nin Uşak Mitinginden İzlenimler

CHP’nin Uşak Mitinginden İzlenimler

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, cumhurbaşkanı yardımcısı adayları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ardahan ve Kars’tan sonra  aynı gün içinde bir miting de Uşak’ta yaptı.

Uşaklı vatandaşlar Millet İttifakı’nı desteklemek için İsmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan valilik önündeki miting alanına adeta akın etti.

Vatandaşlar Didik Didik Arandı

Trafiğe kapatılan İsmet Paşa Caddesi’nde güvenlik barikatlarıyla çevrilen miting alanına girmek isteyen vatandaşlar didik didik arandı. Çakmak, kesici-delici aletler ile miting alanına girişleri engelleyen polislerin bazı vatandaşların kolye ve toka gibi aksesuarlarla miting alanına girişlerini engellemesi de dikkat çekti. Vatandaşların üzerlerinden çıkarttıkları bu aksesuarların yerlere atılması ise tepki çekti.

Siyasiler de kendilerini dinlemeye gelen yoğun kalabalığın arasında zaman zaman bayılan vatandaşlara sağlık ekiplerini yönlendirerek yardımcı olmaya çalıştı.

Esprili diliyle gençleri coşturan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Karadenizli olduğunu belirterek, “Peynirli’deki adım ‘uşak’. Çünkü Karadeniz’de evin erkek çocuklarına ‘uşak’ denir. Ben de evin tek erkek çocuğuyum. Onun için ben de ailenin uşağıyım. Onun için şimdi adaş sayılırız.” dedi.

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun ardından Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu uzun zamandır kullandıkları “Sana söz, yine baharlar gelecek” sloganı ile platforma davet edildi. Miting programının sonunda Millet İttifakı’nın Uşak adayları vatandaşların karşısına çıkarak barış güvercinleri gökyüzüne uçurdular.

Miting Alanı Doldu Taştı

Önceki yıllarda gerçekleştirilen CHP mitinglerinden çok daha kalabalık olan mitingde barikatların arkası, çevre binaların balkonları da dâhil olmak üzere alandaki bütün boşluklar Uşaklı vatandaşlarla dolup taştı.

Coşkulu mitingden sonra adaylar seçim otobüsünden halkı selamladı. CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalın ise “İlk defa bu kadar kalabalık gördük, Cumhuriyet tarihinin mitingi…” ifadelerini kullandı.

Miting programının bitiminde alanda GiTMEDYA ekibinin sorularını yanıtlayan Uşaklı vatandaşlar ise “Kılıçdaroğlu verdiği sözü tutar, iktidarın artık değişmesi lazım. Bu kalabalığı, toplanmayı bekliyorduk. Kendisinden umutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Haber: İmran Baran 
Fotoğraf: Zilan Bora

 

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.