Anasayfa / Manşet / Kurtuluş Kupası Sona Erdi

Kurtuluş Kupası Sona Erdi

Türkiye Basketbol 2.Ligi’nde mücadele edecek olan İlkler Şehri Uşak, Net Değerleme Mavi Birlik ve Nazilli Belediyespor Kurtuluş Kupası’nda kozlarını paylaştı. Uşak Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Spor Merkezi’nde düzenlenen üçlü hazırlık turnuvasını 2’de 2 yapan Aydın temsilcisi Nazilli Belediyespor 1. olarak tamamladı.

Turnuvanın açılış maçında İlkler Şehri Uşak ve Net Değerleme Mavi Birlik parkeye indi. Karşılaşmaya etkili başlayan Ankara ekibi oyun üstünlüğünü koruyamadı ve İlkler Şehri Uşak oyun hakimiyetini ele aldı. Zaman zaman konuk ekip geri dönmeye çalışsa da ev sahibi buna izin vermedi. İlk yarının son dakikalarında Net Değerleme Mavi Birlik öne geçince kırmızı siyahlılarda sinirler gerildi. Bununla birlikte hırslanan İlkler Şehri Uşak ilk yarıyı son hücumlarda bulduğu basketler ile 42-41 önde kapattı.

Karşılıklı isabetsiz basketlerle başlayan ikinci yarıda  maça geri dönmeyi başaran İlkler Şehri Uşak, taraftarının da etkisiyle aradaki farkı ikili hanelere kadar çıkardı. Ankara ekibi oyuna geri dönmeye çalışsa da ev sahibinin baskılı oyunu karşısında istediğine ulaşamadı. Maç sonuna kadar üstünlüğünü koruyan kırmızı siyahlılar Net Değerleme Mavi Birlik takımını 19 sayı farkla 85-66 mağlup etti.

İlk maçından mağlubiyetle ayrılan Net Değerleme Mavi Birlik turnuvanın ikinci gününde güçlü rakibi Nazilli Belediyespor ile karşılaştı. Heyecanlı başlayan mücadelede iki takım da karşılıklı ataklarla birbirine üstünlük kurmaya çalıştı. Vitesi arttıran Net Değerleme Mavi Birlik aradaki farkı açmaya çalışsa da Nazilli Belediyespor oyunu bırakmadı. Ankara temsilcisi ilk yarının sonuna kadar üstünlüğünü koruyarak öne geçmek isteyen Nazilli Belediyespor’a taviz vermedi ve ilk yarıyı  35-31 önde tamamlayarak soyunma odasına önde gitti.

Aynı heyecan ikinci yarıda da devam ederken takımların aralarındaki çekişme daha da arttı. Tansiyonun yükseldiği maçta art arda çalınan fauller ve atılan karşılıklı basketlerle Nazilli Belediyespor,  geride olduğu maçı 4. periyodun son dakikalarında kopararak 60-68’lik galibiyet ile sahadan ayrıldı.

Turnuva Final Maçı

Turnuvanın son günü iki galip takım karşı karşıya geldi. İlk maçlarını galibiyetle kapatan İlkler Şehri Uşak ve Nazilli Belediyespor turnuva 1.liği için salona çıktı. Karşılaşmaya iyi başlayan İlkler Şehri Uşak art arda sayı bulup Nazilli Belediyespor’a fırsat vermedi ve Aydın temsilcisi bu sonuç alınamayan hücumlarla birlikte ilk molaya basket atamadan girdi. Nazilli Belediyespor antrenörü molada verdiği kararlar ile takımını oyuna dahil etti. Tansiyonun yükseldiği maçta hakemlerin doğru karar vermediğini düşünen Nazilli Belediyespor antrenör ve oyuncuları, hakem tarafından sürekli uyarıldı. İlkler Şehri Uşak ilk yarıyı ortaya koyduğu oyun ile 39-28 önde bitirdi.

İkinci devresine karşılıklı sayılarla başlanılan mücadelede taraftarının desteğine rağmen kırmızı siyahlılar istediği oyunu ortaya koyamadı. Üst üste yaptıkları etkili hücumlar ile maça geri dönerek galibiyete ortak olan Nazilli Belediyespor, üçüncü periyodu geriden gelerek önde tamamladı. Son periyotta maçın hakimiyetini ele alan Aydın temsilcisi İlkler Şehri Uşak’ın geri dönmesine izin vermedi ve ilk üç periyodunu geride kapattığı maçtan 58-67 üstün ayrılarak Kurtuluş Kupası hazırlık turnuvasını birincilikle tamamladı.

Haber: Melih Özcanlı
Fotoğraflar: Onur Bal

 

Göz Atın...

Eğitimciler Uşak’tan Ses Yükseltti

İstanbul’da 17 yaşında yabancı uyruklu bir öğrenci tarafından bir okul müdürünün acımasızca öldürülmesi Türkiye genelinde …