Anasayfa / Haberler / İzmir’de Dama Turnuvası

İzmir’de Dama Turnuvası

Ege Damacılar Derneği ve Bornova Belediyesi’nin birlikte düzenlediği “Uluslararası Dama Turnuvası” 28 – 29 Eylül tarihleri arasında İzmir’deki Dramalılar Köşk’ünde ilk kez yapıldı. Bornova Kaymakamı Fatih Genel ve Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’un da katıldığı turnuvanın ayrıntılarını Ege Damacılar Derneği Başkanı Mustafa Keser GiTMEDYA’ya anlattı. Elli yıldır dama oynadığını söyleyerek sözlerine başlayan Keser İzmir Bornova’da düzenlenen turnuvayı anlattı. Keser, “İlk defa Bornova’da resmi bir müsabaka yapıyoruz, dünyada bütün şampiyon olmuş uluslararası damacılar burada. Lübnan, Kuveyt, İran, Katar’dan katılımlar var. Şampiyonlar Ligi gibi burası.  Toplam dokuz turdan oluşuyor. Cumartesi dört tur, Pazar beş tur oldu. Yarışmacılara kırk beşer dakika veriliyor. Bu turnuvayı belediye başkanımızla birlikte düzenledik.” diye konuştu.
Turnuvanın birincisi Suat Aydın olurken,  ikinci Faik Yıldız, üçüncü Ahmet Karadaş ve dördüncü Mesut Gençer oldu. Derece kazanan oyuncular protokolden ödüllerini alırken, turnuvaya katkı sağlayanlara da plaketleri takdim edildi. Törende bir konuşma yapan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ uluslararası dama turnuvasını gelecek yıllarda da devam ettirmek istediklerini söyledi. Bornova Belediyesi olarak bu müsabakaya sahip çıktıklarını vurgulayan Başkan İduğ, ilerleyen süreçte profesyonel bir çalışma içinde olacaklarının da sözünü verdi.
Haber: Ceren Akkuş  Fotoğraf: Şehriban Kaldan

Göz Atın...

GiTMEDYA SORUYOR! – 2020 Asgari Ücret(VİDEO)

2020 yılında asgari ücret yüzde 15 zamlandı. Bekar bir işçi için asgari ücret 2.324 TL olarak belirlendi. GiTMEDYA'ya konuşan Uşaklılar ise hükümetin açıkladığı asgari ücrete adeta isyan etti.