Anasayfa / Haberler / İzmir’de Dama Turnuvası

İzmir’de Dama Turnuvası

Ege Damacılar Derneği ve Bornova Belediyesi’nin birlikte düzenlediği “Uluslararası Dama Turnuvası” 28 – 29 Eylül tarihleri arasında İzmir’deki Dramalılar Köşk’ünde ilk kez yapıldı. Bornova Kaymakamı Fatih Genel ve Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’un da katıldığı turnuvanın ayrıntılarını Ege Damacılar Derneği Başkanı Mustafa Keser GiTMEDYA’ya anlattı. Elli yıldır dama oynadığını söyleyerek sözlerine başlayan Keser İzmir Bornova’da düzenlenen turnuvayı anlattı. Keser, “İlk defa Bornova’da resmi bir müsabaka yapıyoruz, dünyada bütün şampiyon olmuş uluslararası damacılar burada. Lübnan, Kuveyt, İran, Katar’dan katılımlar var. Şampiyonlar Ligi gibi burası.  Toplam dokuz turdan oluşuyor. Cumartesi dört tur, Pazar beş tur oldu. Yarışmacılara kırk beşer dakika veriliyor. Bu turnuvayı belediye başkanımızla birlikte düzenledik.” diye konuştu.

Turnuvanın birincisi Suat Aydın olurken,  ikinci Faik Yıldız, üçüncü Ahmet Karadaş ve dördüncü Mesut Gençer oldu. Derece kazanan oyuncular protokolden ödüllerini alırken, turnuvaya katkı sağlayanlara da plaketleri takdim edildi. Törende bir konuşma yapan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ uluslararası dama turnuvasını gelecek yıllarda da devam ettirmek istediklerini söyledi. Bornova Belediyesi olarak bu müsabakaya sahip çıktıklarını vurgulayan Başkan İduğ, ilerleyen süreçte profesyonel bir çalışma içinde olacaklarının da sözünü verdi.
 
Haber: Ceren Akkuş  Fotoğraf: Şehriban Kaldan

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.