Anasayfa / Haberler / Halk Oyunlarında Coronavirus Fiyaskosu

Halk Oyunlarında Coronavirus Fiyaskosu

Uşak’ta Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından her yıl düzenlenen halk oyunları yarışmasına da Coronavirus damgasını vurdu. Ertelenmeyen yarışma, âdeta bir fiyaskoya dönüştü.

Uşak Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen Halk Oyunları yarışmasını izlemeye gelen ve tribünleri dolduran vatandaşlar, Coronavirus salgınına karşı tedbir amaçlı salonundan çıkarıldı. Çevik kuvvet ekipleri tarafından salondan çıkarılan seyirciler ise olaya “Ben bu virus yüzünden dışarıya çıkartılıyorsam, benim çocuğum da çıkacak. Gerekirse yarışma iptal olsun” diyerek tepki gösterdi.

Salonu Önce Kapattılar Sonra Açtılar!

Yarışmanın geri kalan kısmının seyircisiz yapılması yönünde karar alınırken, salonun bütün kapılarının kilitlenmesi de dikkatlerden kaçmadı. Yarışmaya katılan kulüplerin aile ve yakınları ise kapı önlerinde bekleyerek çocuklarına destek oldu. Ancak seyircisiz yapılan yarışma gösterilerinin ardından sıra kupa törenine gelindiğinde ise salon dışına çıkarılan seyirciler tekrar içeri alındı. Coronavirus tedbirleri kapsamında sözde önlem alan yetkililerin daha sonra böyle bir uygulamaya başvurması da tartışmalara neden oldu.

Büyükler’de Karanfil Spor Kulübü Birinci Oldu

Ertelenmeyerek tartışmalı bir şekilde düzenlenen yarışmada Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde toplam yirmi üç halk oyunu kulübü sahne aldı. Yarışmanın Büyükler kategorisinde Karanfil Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü birinciliği elde etmeyi başarırken, Gençlik Merkezi Kulübü ikinci, Hocalar Kulübü ise üçüncü oldu.

HABER: Ebru ALTINTAS
FOTOĞRAFLAR: GiTMEDYA Haber Merkezi

 

Göz Atın...

İşçinin Emekçinin Bayramı “1 Mayıs”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Uşak’ta coşku ile kutlandı. Kutlamaların ilk adresi eski belediye …