Anasayfa / Haberler / Halk Oyunlarında Coronavirus Fiyaskosu

Halk Oyunlarında Coronavirus Fiyaskosu

Uşak’ta Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından her yıl düzenlenen halk oyunları yarışmasına da Coronavirus damgasını vurdu. Ertelenmeyen yarışma, âdeta bir fiyaskoya dönüştü.

Uşak Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen Halk Oyunları yarışmasını izlemeye gelen ve tribünleri dolduran vatandaşlar, Coronavirus salgınına karşı tedbir amaçlı salonundan çıkarıldı. Çevik kuvvet ekipleri tarafından salondan çıkarılan seyirciler ise olaya “Ben bu virus yüzünden dışarıya çıkartılıyorsam, benim çocuğum da çıkacak. Gerekirse yarışma iptal olsun” diyerek tepki gösterdi.

Salonu Önce Kapattılar Sonra Açtılar!

Yarışmanın geri kalan kısmının seyircisiz yapılması yönünde karar alınırken, salonun bütün kapılarının kilitlenmesi de dikkatlerden kaçmadı. Yarışmaya katılan kulüplerin aile ve yakınları ise kapı önlerinde bekleyerek çocuklarına destek oldu. Ancak seyircisiz yapılan yarışma gösterilerinin ardından sıra kupa törenine gelindiğinde ise salon dışına çıkarılan seyirciler tekrar içeri alındı. Coronavirus tedbirleri kapsamında sözde önlem alan yetkililerin daha sonra böyle bir uygulamaya başvurması da tartışmalara neden oldu.

Büyükler’de Karanfil Spor Kulübü Birinci Oldu

Ertelenmeyerek tartışmalı bir şekilde düzenlenen yarışmada Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde toplam yirmi üç halk oyunu kulübü sahne aldı. Yarışmanın Büyükler kategorisinde Karanfil Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü birinciliği elde etmeyi başarırken, Gençlik Merkezi Kulübü ikinci, Hocalar Kulübü ise üçüncü oldu.

HABER: Ebru ALTINTAS
FOTOĞRAFLAR: GiTMEDYA Haber Merkezi

 

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.