Anasayfa / Haberler / Galibiyet Serisi Son Buldu

Galibiyet Serisi Son Buldu

Türkiye Hentbol Kadınlar 1.Ligin de 5. hafta da Genç Uşak kendi evin de Samsun Gençlik Spor Kulübünü misafir etti.  Büyük önem taşıyan maça hızlı başlayan Genç Uşak,  Bahar ile ilk atak da maçın golünü kaydeden takım oldu. Maçın ilk 5 dakikası geride kaldığında Genç Uşak takımı rakibini abluka altına almayı başararak maç da 5-2 üstünlük kurdu. Karşılıklı ataklar ile seyreden maç da Genç Uşak alan savunmasın da sıkıntı çekerken Samsun ekibi bu açığı en iyi şekilde değerlendirip, skor farkını 1’e kadar düşürmeyi başardı. 20. dakikada Samsun ekibi Şeyda ile 12-12 beraberliği yakalayıp, isabetli kısa paslaşmalar ile Genç Uşak takımını köşeye sıkıştırmayı başarsa da, siyah kırmızılar art arda hücum da bulunarak öne geçmeyi başardı. Mücadelenin ilk devresinin bitimine 4 dk kala heyecanın ve temponun yükselmesiyle Samsun ekibi skor da eşitliği sağlamayı başardı. Mücadelenin ilk yarısı 17-16’lık skorla tamamlandı.

2.Devreye her iki takımda karşılıklı sayılar ile girdi. 5. dakika geride kaldığında hakeme itirazları sonucun da Genç Uşak yardımcı antrenörü sarı kart gördü. Ortada seyreden maç da tempo yükseldikçe hücum ve savunma yapmanın da gittikçe zorlaştığı karşılaşmada, Genç Uşak 3 sayılık skor farkını korumak adına taktiksel fauller yaparak rakibinin gol fırsatlarını eritti. Oyunu soğutmaya çalışan  Uşak defans ağırlıklı oynamayı tercih ederken, uzun toplarla ve hızlı kısa paslaşmalar ile gol fırsatı aradı. 2. devrenin yarısın da aradaki skor farkını koruyamayan Genç Uşak takımı oyuncuları dinlendirmek ve taktiksel hataları düzeltmek için mola aldı. Maçın bitimine 11 dk kala Samsun ekibi vites yükselterek eşitliği sağlamayı başardı.  Heyecan dolu dakikalar da adam adama savunma çok zor bir haldeyken, sayı üretmek de her iki takım için en zor seviyeydi. Genç Uşak taraftarının takımına desteği son seviyede  devam ederken,  Genç Uşak gol üretmek de bir hayli zorlandı. Aradaki skor farkını bir türlü açamayan  Uşak takım oyunun da bir türlü istikrarı sağlayamadı.  Son saniye de gelen penaltı atışı ile Samsun ekibi hanesine 2 puanı yazdırarak Karşılaşmayı 42-40 galibiyetle sonuçlandıran  takım oldu. Mücadelenin skorer oyuncusu Genç Uşak Spor’dan Yanick BANIOMO ( 17 ) olurken, Samsun Gençlik takımından ise Beyza KARAÇAM ve Şeydanur YOLAÇAN ( 13 )’er gol ile skorerliği paylaşan isimler oldu.

Genç Uşak Spor

1- Honoree BATANDI
4- Vildan Kübra MERAL
5- Meliha Nur KURAL
6- Buket AYDOĞAN
7- Yanick BANIOMO
8- Bahar COŞKUN
10- Paoline ESİELLE
11- Berivan SEZGİN
12- Cecila Annie MBEN
16- Elif ÇAKIR
17- Mesude İNCEEFE

Samsun Gençlik Spor Kulübü

1- Beyza UYSAL
5- Seliha Hatun ÇELİK
8- Tuğçe İNAN
9- Senanur ALBAYRAK
10- Vedanur BAŞER
13- Aleyna CESUR
22- Beyza KARAÇAM
23- Şeydanur YOLAÇAN
45- Burçak DANACI
55- İlayda ÇIRAK
88- Ayşenur KARA

Saha Hakemi : Gökhan ADIGÜZEL – İldeniz KAYGUSUZ
Masa Hakemi : Ozan TOKER – Kazım YALÇIN

Haber: Musa KILIÇ 
Fotoğraf: Ferhat YİYİT

Göz Atın...

Büyük Zaferin Mimarlarını Minnet ile Anıyoruz

Kutlu vatan topraklarında bizlere tam 101 yıldır özgür ve egemen Türk milleti olarak yaşama fırsatı veren başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve emeği geçen herkesi GiTMEDYA olarak rahmet ve minnet ile anıyoruz.