Anasayfa / Etiket Arşivi

Etiket Arşivi

SEÇİM 2024 – Uşaklılar’ın Son Kararı Ne?

Yerel seçimlere saatler kala, GiTMEDYA Uşak’ın nabzını tuttu. Dikilitaş, Küçük Çarşı ve İsmetpaşa Caddesi’ndeki vatandaşlar sandığa gitmeden hemen önce son kararlarını GiTMEDYA’ya açıkladı. Kamera: Alaaddin …

Sobacılık Tarihe Karışıyor

Yeni ısınma sistemlerinin artık çok daha ulaşılabilir olduğu günümüzde vatandaş da artık neredeyse tamamen soba kullanımından vazgeçti.

GiTMEDYA “Asgari Ücreti” Sordu

2023'ün bitmesine günler kala gözler asgari ücret zammında. Yeni yılda açıklanması beklenen asgari ücret, vatandaşların beklentisini karşılayabilecek mi? Beklentilerini GiTMEDYA ile paylaşan Uşaklılar asgari ücretin, en az enflasyon oranında artması gerektiğini belirtiyor.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı

Uşak'ta önceki senelerden çok daha kalabalık ve coşkulu geçen cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları gece yarısı olmadan sona erdi. Kutlamalara katılan duyarlı vatandaşlar ise cumhuriyet heyecanlarını GiTMEDYA ile paylaştı.  

Atatürk’ün İzinde 100. Yıl

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 28 Ekim 1923’te Çankaya Köşkü’nde “Efendiler, yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz!” sözünün üzerinden tam 100 yıl geçti. Cumhuriyetin kurulmasıyla bağımsızlığını kazanan Türk milleti atalarından armağan olarak kalan cumhuriyetin 100. yaşını büyük coşku ve heyecanla kutladı.