Anasayfa / Haberler / Genel / Büyük Zaferin 100. Yılı!

Büyük Zaferin 100. Yılı!

Dünyanın en büyük kahramanlık destanlarından, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle sonuçlanmasının 100. yılını kutluyoruz.

26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz, Kurtuluş Savaşı’nda Türk askerlerinin düşman ordularını Anadolu’dan atmak için yaptığı gizli bir harekâttı. Dumlupınar’da Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni Türk askeri, 30 Ağustos’ta büyük zaferle kazanmış ve Türk milleti bağımsızlığını dünyaya duyurmuştur.

Türk milletinin ebedi başkomutanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk:

“Her evresiyle düşünülmüş, hazırlanmış, yönetilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu harekât, Türk ordusunun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek güç ve kahramanlığını tarihte bir daha belirleyen çok büyük bir eserdir. Bu eser Türk ulusunun özgürlük ve bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz anıtıdır. Bu eseri yaratan bir ulusun çocuğu, bir ordunun başkomutanı olduğum için sonsuza kadar mutlu ve bahtiyarım.”

GiTMEDYA HABER MERKEZİ

Göz Atın...

Nesiller Yetiştiren Öğretmenlerin Günü Kutlu Olsun!

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine bırakmış olduğu emanetlere sahip çıkacak nesiller yetiştiren ve yarınlarımızın …