Anasayfa / Haberler / Üniversite / Başkan Özden GiTMEDYA’ya Konuştu (VİDEO)

Başkan Özden GiTMEDYA’ya Konuştu (VİDEO)

(GiTMEDYA ÖZEL HABER)

Uşak Sportif Gözünü Play Off’a Dikti

Spor Toto Basketbol Ligi’nde lider Anadolu Efes’in sadece 5 puan gerisinden gelen Muratbey Uşak Sportif, 19’uncu haftada 7. Sıradaki yerini aldı. Türk spor kamuoyu tarafından basketboldaki sürpriz takım olarak nitelendirilen Uşak Sportif’in taraftarları ile birlikte sürdürdüğü istikrarlı mücadelesi devam ederken, kulüp yönetiminde de değişiklik yaşandı.

Yeni başkan Ömer Özden’in yönetiminde ligin ikinci yarısına başlayan Muratbey Uşak Sportif, 2013-2014 sezonundan beri sürdürdüğü üst düzey başarısını daha da ileri taşımayı hedefliyor. Başkan Özden bu hedefe nasıl ulaşılacağını ise GiTMEDYA’ya anlattı.

Başkan Özden Uşaklılar’a Umut Verdi

Özden, “Takımı görüyorsunuz, takım çok başarılı ama ligde diğer büyük takımların içerisinde biz daha az destek gördüğümüze inanıyoruz. Bundan sonra biraz daha fazla desteğin olacağına inanıyoruz. Çünkü başarı desteği, destek başarıyı getiriyor.  Bir terazi gibi bunu Uşak olarak dengede tutacağız diye düşünüyorum. Biz de bunun için çalışacağız” diye konuştu.

Takımın beklenen başarı düzeyini yakaladığının altını çizen başkan Özden, play off müsabakaları için de umut verdi. İlin desteği ve oyuncuların inancı ile Uşak Sportif’in yerini koruyacağına inandığını vurgulayan Özden, “Belki biraz daha yukarılara çıkma olasılığımız da var. Play-off’ta olma olasılığımız yüksek.  Hedefimiz bu aslında ama tabii çok büyük hedef koymak da yanlış olur” dedi.

“Uşak’ın takıma biraz daha destek vermesi lazım”

Üniversite öğrencileri ve Uşaklı ailelerin takımın maçlarına gelmesi için çağrıda bulunan Ömer Özden, biraz daha desteğe ihtiyaçları olduğunu belirtti. Özden şöyle devam etti:  “Tabii ligde ki en düşük bütçeli takım olarak biz yine çok başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Uşak da bunun böyle olduğunu biliyor yani basketten azıcık anlayan herkes bunun yorumunu yapabilir. Zaten ulusal medyada bile bu konuşuluyor artık. Belki bir miktar daha Uşak’ın bu takıma destek vermesi lazım diye düşünüyoruz. İnşallah o desteği de vereceklerine inanıyoruz.”

Aşigolar Play-Off İstiyor

Uşak’ın spor alanında başarısının sırrını oluşturan en önemli unsurlarından biri olan Aşigolar’ın tribün liderlerinden İlker Bozkurt da 1967’den bu yana tüm Uşak takımlarına destek olduklarını hatırlattı. Takımın play off hedefine kilitlendiklerini de ifade eden Bozkurt, kentten deplasman maçları için de destek istedi.

(Haber: Mustafa ELMAS – Cihat ŞAHİN / Fotoğraf: Pınar ÖZTÜRK)

 

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.