Anasayfa / Haberler / Genel / Atık Malzeme Deyip Geçmeyin!

Atık Malzeme Deyip Geçmeyin!

Manisa’nın Turgutlu ilçesinin Irlamaz mahallesinde yaşayan Şuayip Şen ilçesinde ve hatta Manisa’da bile meşhur oldu. 87 yaşındaki Şuayip dede şişe kapağından çiviye, köpükten tahta parçalarına kadar birçok nesneyi topluyor ve tüm yaratıcılığını sergiliyor. Böylece hem göze ve akla hitap eden eserler ortaya çıkarıyor, hem de çevre duyarlılığı göstererek, insanlara örnek de oluyor.

Çöplükten topladığı ve balıkçılık yapanların verdiği atık malzemelerle kendi ifadesi ile heykeller yapan Şuayip dede ilham aldığı konuları GiTMEDYA’ya anlattı: “Hayatta etkilenecek şey çok” diyen Şuayip dede, “Yeter ki sen etkilenecek ol. Her şey var hayatta. Acaba nasıl yaparım? Nasıl şekil veririm? Diye hep düşünüyorum geceleri” diye konuştu.

Şuayip dedenin en çok etkilendiği iki konu: Atatürk ve Çanakkale

Atatürk ve Çanakkale Savaşı gibi konuları özellikle çok önemsediğini söyleyen Şuayip Şen, güncel meseleler karşısında da fazlasıyla duyarlı. Kadına şiddet konusundan maske ve mesafeye kadar pek çok konuda çalışmalar yapmış. Hemşehrileri tarafından çok sevilen Şuayip dedenin eserleri çevreden gelip geçenler tarafından da büyük ilgi görüyor.

Haber: Ceren Kan
Fotoğraf: Tarık Kara

Göz Atın...

Uşak’a “Özel” Ziyaret!

35 yıl sonra CHP’nin kazandığı Uşak Belediyesi’ni ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür …