Anasayfa / Haberler / Genel / Aşkım Kapışmak Sevgiyi Anlattı

Aşkım Kapışmak Sevgiyi Anlattı

Aşkım Kapışmak Uşaklılar’a Kalbinin Anahtarını Verdi

Gazeteci, Yazar, Televizyoncu Aynur Tartan ve ünlü Davranış Bilimleri Uzmanı Aşkım Kapışmak, ‘Kalbin Anahtarı’ Kavram Sohbetleri Türkiye Turnesi’ne Uşak’ta devam etti. İkili, Uşak Belediyesi ve Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğiyle Atatürk Kültür Merkezi’nde Uşaklılar ile buluştu. Programa Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kuvvet ve çok sayıda izleyici katıldı.

Türkiye’nin güncel sorunlarına kavramlar yoluyla çözüm arayan ikili; Uşak’ta aile, sevgi, saygı gibi hayatımızın merkezinde olan daha birçok kavramları ele aldı. Aynur Tartan gazeteci kimliği ile sordu, Aşkım Kapışmak uzman gözüyle anlattı. Salonu dolduran onlarca seyirci karşısında profesyonelliğini konuşturan Kapışmak, ara ara verdiği örnekler ile salonu güldürürken stand-up gösterilerini aratmadı. Aynur Tartan seyircilere “Dertleşeceğiz, biz anlatacağız siz dinleyeceksiniz, sonra siz anlatacaksınız biz dinleyeceğiz” diyerek karşılıklı sohbeti başlattı.

“Sevgi, Bütün Duyguların Toplamıdır”

Aynur Tartan’ın, “Sevgiyi bilerek mi dünyaya geliyoruz? Yoksa sonradan mı öğreniyoruz?” sorusunu aile kavramına dikkat çekerek yanıtlayan Kapışmak, “Allah herkesin ruhuna o sevgiyi zaten üflemiş ama hayata sevgi saçacağız diye gelmedik. Sevgiyi bulabilmek için de onu öğrenebilecek insanlarla tanışmamız gerekiyor. Bu da anne ve baba ile başlıyor zaten” dedi. Günümüzde insanların sevgiyi gösteremediklerine ve birçok psikolojik rahatsızlığın, sevgiyi kullanamayan ve aktaramayan insanlarda daha belirgin olduğunu vurgulayan Kapışmak, duyguların toplamını oluşturan sevginin akıl ve duyguyu bir araya getiren ve  tıpkı bir koku gibi bulaşıcı olduğunu söyledi.

1111

Merhamet ve şefkat kavramlarını da ele alan Kapışmak, “İnsanlar artık sadece temel duygularının peşinden koşuyor. Her şey artık aşk, cinsellik, saldırganlık üzerine kuruluyor. Futbol programları, gündüz kuşaklarındaki programlar bile saldırganlık üzerine. Bizim merhametimiz ve şefkatimiz sosyal medyada kaldı. Bir tweet ile baş sağlığı diliyoruz.” diyerek insanların geldiği noktanın üzücü olduğunu belirtti.

Nasıl seviyoruz? sorusuna kendine özgü bir yaklaşımla yanıt veren Kapışmak, Toplumda iyilik arttırılırsa, sevginin de artacağını savundu. Kadın- erkek ilişkilerine de değinen Kapışmak, “Bir kadın erkeği sakinleştirebilmeyi öğrenir, onu güçsüzleştirmezse o adam hep kadının yanında durur. Bir adam da, kadınla hep paylaşımda bulunur onu yalnızlaştırmazsa bir arada olurlar” diyerek ilişkilerde karşılıklı iletişimin önemine dikkat çekti.

Aşkım Kapışmak, sohbetin sonunda seyircilerden gelen soruları da yanıtladı. Sohbetten memnuniyetini ise herkese teşekkür ederek dile getirdi. Programın sonunda Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kuvvet ve Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Özgül Şeker Çiftçi ikiliye Uşak’a özgü el dokuma kilim ve çiçek takdim etti.

(Haber: Ebru KOZAK – Fotoğraflar: Funda KARABACAK)

Göz Atın...

İşçinin Emekçinin Bayramı “1 Mayıs”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Uşak’ta coşku ile kutlandı. Kutlamaların ilk adresi eski belediye …