Anasayfa / Haberler / Genel / Altının Hali Ne Olacak?

Altının Hali Ne Olacak?

İç ve dış politikadaki gelişmeler karşısında Türk ekonomisi de olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Şüphesiz en iyi yatırım aracı olarak görülen altın da son dönemde göstermiş olduğu yükselişe hız kesmeden devam ediyor. Uşak’ta da altın piyasasındaki gelişmeleri G i T M E D Y A ile paylaşan kuyumcu Baki Selvi, piyasadaki gidişatı değerlendirdi.

Türkiye’den ziyade Avrupa ve Amerika’daki satış fiyatı ile belirlenen altın ons bazında hesaplanıyor. Altının güncel satış fiyatlarına bakıldığında ise küçük altın 260 TL, yarım altın 525 TL, tam altın 1035 TL ve Ata 2,5 altın ise 2580 TL ile satışının yapıldığını söyleyen Selvi, geçen haftalara göre altının gram fiyatının 165 TL’den düşerek bu hafta itibariyle 158 TL olduğunun bilgisini verdi.

Altın Fiyatları Düşer Mi?

Son dönemde altının hızlı artış gösterdiğine dikkat çeken Selvi “Altın zaten bir kere düşerse mutlaka yükselmeye başlar. Bu da bir alım fırsatı yaratır şu dönemler de özellikle yükselişe devam eder” diyerek beklentilerinin uzun  vadede yükseleceğini hatta yılbaşından sonra da bu yönde olacağına vurgu yaptı. Vatandaşların altın alımlarını da değerlendiren Selvi,  “Altın fiyatı düşükken ani sıçramalarda insanlar tedirgin oluyor. Diyorlar ki ‘fiyatlar çok çıktı artık çıkmaz’ ama öyle değil hala çıkıyor ve daha da çıkar. Bizler altın düşükken bir de şimdiki haline bakıyoruz satışlarda büyük bir değişiklik yok.” diye konuştu. Selvi, yüksek fiyat olmasına rağmen satışların azalmadığını hatta düğün sezonu olmamasına rağmen hem altın, hem de bilezik gibi aksesuar takıların da satışlarının iyi olduğunu vurguladı.

“Altın Satın Alın!”

Dolar ve Euro’dan sonra tüm dünyanın ortak kullanımı olan altın, vatandaşlar için de bir nevi yastık altı birikim olarak görülüyor. Altının Türk toplumunda zor günler adına saklandığı, hastalık gibi durumlarda kullanıldığına dikkat çeken Selvi “Biz 40 senedir bu işi yapıyoruz. Uzun vadede duran altından ben zarar görmedim. Yılların tecrübesiyiz, altın alan uzun vadede her zaman kazanmıştır. Yastık altına devam etsinler. Biz ısrarla tavsiye ediyoruz” dedi.

Haber: Kübra ÖZER 
Fotoğraf: Meryem ÖZEN

 

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.