Anasayfa / Haberler / 8.Haftada Neler Oldu?

8.Haftada Neler Oldu?

3.Lig’de 8.haftanın sonunda taşlar yerine oturmaya başladı. Lider Utaş Uşakspor rakipleri ile farkı açarken, liderliği kovalayan ekipler arasında ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Kendi evinde lider Utaş Uşakspor’a kaybederek önemli bir 3 puanı kaybeden Kızılcabölükspor’un bu puan kaybı, Çorum Belediyespor’un kendi evinde Arsinspor’u 2-0 yenmesi ile sıralamanın değişmesine neden oldu. Haftaya 2.sırada başlayan Kızılcabölükspor, 3.sıraya gerilerken, 3.sıradaki Çorum Belediyespor 2.sırayı aldı. Lig boyunca tutarsız bir görüntü çizen Cizre Spor ise ilk yarının uzatmalarında bulduğu 1 gol ile Şanlıurfa Karaköprü Belediyespor’u yenerek üst sıralardan kopmayarak haftayı 4.sırada kapattı. Payasspor deplasmanından beraberlik ile dönen Tarsus İdman Yurdu’na ise aldığı 1 puan yetmeyerek sıralamadaki düşüşünü sürdürdü.

Ligin alt sıralarını ilgilendiren en önemli maç ise Büyükçekmece Tepecik Spor ve Ankara Adliye Spor arasında oynandı. Haftaya ligin son sırasında giren Büyükçekmece Tepecik Spor, iki sıra üstündeki Ankara Adliye Spor’u 3-0 gibi net bir skor ile yenerek hem haftayı bir basamak yukarda bitirdi hemde Ankara Adliye Spor’u 3 basamak gerileterek sıralamanın sonuna itti. Alt sıralardaki bir diğer maç ise Elaziz Belediyespor ile Aydınspor 1923 arasında oynandı. 90 dakikası 0-0 ilerleyen maçta 90+3 te gelen gol ile deplasman ekibi Aydįnspor 1923 gülen taraf oldu. Bu sonuç ile birlikte Aydınspor 1923 bir basamak yükselirken, Elaziz Belediyespor sıralamada bir basamak düştü.

8.Hafta Sonunda Alınana Sonuçlar ve Oluşan Puan Durumu

Haber: Berke DİZDAR
Görsel: Berk TUNÇER

Göz Atın...

Büyük Zaferin Mimarlarını Minnet ile Anıyoruz

Kutlu vatan topraklarında bizlere tam 101 yıldır özgür ve egemen Türk milleti olarak yaşama fırsatı veren başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve emeği geçen herkesi GiTMEDYA olarak rahmet ve minnet ile anıyoruz.