Anasayfa / Haberler / Genel / Uşak’ta Yağmur Yağdı Böyle Oldu

Uşak’ta Yağmur Yağdı Böyle Oldu

Uşak’ta son günlerde zaman zaman bastıran sağanak yağışlar özellikle kent merkezinde hayatı felç etti.  Şehrin kuzeyindeki yükseklerden gelen sel nedeni ile arabalar suya gömülürken birçok iş yerini de su bastı. Dükkanların bodrumları su ile doldu. Caddeler ve sokaklar nehre dönüştü. Şehir de su birikintisi nedeni ile yer yer trafikte tıkandı.


Sel felaketinin hemen ardından İsmet Paşa Caddesi’ne bağlanan Hakkı Yağcı Caddesi’nde ise ağaç devrildi. Şehir adeta savaş alanına dönerken herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Büyük zarar yaratan yağışlar aralıklı olarak devam ederken henüz yenilenen İsmet Paşa Caddesi’nde rögarların taştığı görülürken,  esnaflar kendi imkanları ile mallarını korumaya çalıştı. İş yerlerinin kapılarına kum torbaları koyarak önlem almaya çalışan esnaf ellerinde çekpaslarla nöbet tuttu. Alt yapının yetersiz olduğunu söyleyen vatandaşlar alt yapıya yapılan son çalışmalarla su giderlerinin küçültüldüğünü dile getirdi.

Uşak Belediyesi ise yaşanan sel felaketlerinden tam 3 gün sonra yaptığı açıklamada yaşanan sıkıntıların kaynağını meteorolojik verilere dayandırırken, vatandaşların uğradığı zararlar ve yaşanan mağduriyetin giderilmesi ile ilgili hiçbir açıklamada bulunmadı.

Haber: Aysun Sarı 
Fotoğraf: Cihan Kılıçdere

 

 

Göz Atın...

Nesiller Yetiştiren Öğretmenlerin Günü Kutlu Olsun!

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine bırakmış olduğu emanetlere sahip çıkacak nesiller yetiştiren ve yarınlarımızın …