Anasayfa / Videolar / Uşak’ta Karlı Bahar!

Uşak’ta Karlı Bahar!

Uşak’ta son günlerde etkili olan yağmur, günün öğlen saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Karla karışık yağmur olarak başlayan yağış, kısa bir süre sonra lapa lapa yağan kara dönüştü. Öğlen saatlerinde gözlemlenen durum, Uşak’lı vatandaşları şaşırttı.

Öte yandan şehrin merkezine göre yüksek rakımda bulunan Uşak Üniversitesi yerleşkesinde de kar etkili oldu. Üniversite öğrencileri son günlerin sert iklimi nedeniyle hazırlıksız yakalanmamıştı ancak karın Mart ayında gelişi, ilginç ve renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Şehrin genelinde bir süre etkili olan yağış akşam saatlerinde etkisini yitirdi. Hafta sonundan itibaren sıcaklıkların artması ve hava şartlarının mevsim normallerine dönmesi bekleniyor.

Kamera: Emil ALİ

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.