Anasayfa / Haberler / Genel / Uşak’ta “Cumhuriyet Bayramı” Coşkusu

Uşak’ta “Cumhuriyet Bayramı” Coşkusu

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in 94’üncü yıl dönümü, Uşak’ta düzenlenen kortej yürüyüşü ile kutlandı. Atatürkçü Düşünce Derneği’nin düzenlediği yürüyüş vatandaşların belediye önünde toplanmasıyla birlikte saat 20.30 sularında başladı.

Genç, yaşlı, çocuk yüzlerce Uşaklı, ellerinde Türk bayrakları ve meşaleler ile “Atatürk gençleri görev başında”, “Türkiye laiktir, laik kalacak” ve “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” gibi sloganlar atarak Atapark’a kadar yürüdü. Kortej yürüyüşünün ardından Atatürk Kültür Merkezi’nin yanında toplanan vatandaşlara hitap eden CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba da, “İyi ki varsınız, buradasınız. Yaşasın cumhuriyet, bugün ülkemizin doğum günü. Bugün doğum günümüz. Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun” dedi.

Kutlamalarda “Andımız” Gerginliği

CHP’li il başkanının konuşmasının hemen ardından 2013 yılında kadar ilk ve ortaokullarda okutulan “Andımız”ın telefona bakarak okunması vatandaşlardan tepki çekti. Kalabalıktan bazı kişiler Andımız’ı telefondan okuyan hem anonsçuya hem de CHP’li Karaoba’ya tepki gösterdi. “Andımız’ı nasıl ezbere bilmezsiniz?” diye bağıran vatandaşlara Karaoba da, “Sizlerin karşısında yanlış okumak istemediğim için baktım” şeklinde yanıt verdi.  Yaşanan gerginliğin ardından Atapark’ta İstiklal Marşı’nı okuyan vatandaşlar olaysız bir şekilde dağıldı.

Haber: Şükran ÖZMEN-Aydan SAYGIN
Fotoğraf: Berk TUNÇER

 

Göz Atın...

GiTMEDYA’nın Mezuniyet Heyecanı (VİDEO)

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler Ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo Ve Televizyon Programcılığı …