Anasayfa / Haberler / Üniversite / Uşak’ta 23 Nisan Kutlamaları

Uşak’ta 23 Nisan Kutlamaları

Uşak’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 96. Yılı ilk ve orta dereceli okullarda öğrencilerin hazırladığı gösterilerle kutlandı. Birbirinden renkli kostümleriyle öğrencileri öğretmenler ve veliler izledi.

Haftalar öncesinden bugüne tatlı bir telaşla gösterilerine hazırlık yapan öğrenciler, okullarında performanslarını sergiledi. Çocuklarını izlemeye gelen veliler ise erkenden okul bahçesini doldurdu. Hasan Hilmi Ortaokulu’nda gösteriler, okul müdürü Kemal Sönmez’in açış konuşmasıyla başladı. Türkiye’nin son dönemde yaşadığı terör olaylarına dikkat çeken Sönmez “Ülkemizi bölmeye parçalamaya çalışanlara biz millet olarak el ele vererek asla bu oyunlara gelmeden milletimizi devletimizi kıyamete kadar ilelebet birlik ve beraberlik içerisinde başka bayrakların altında yaşamadan ülke olarak Türk milletini devam ettireceğiz” Dedi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemi belirten şiirler okuyan öğrencilerin ardından ana sınıfı öğrencilerinin hazırladığı ‘Arılar ve Kelebekler’ gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı.
IMG_6246 7

Hasan Hilmi Ortaokulu  öğrencilerinin çizmiş olduğu resimler de okul girişinde sergilendi.

IMG_6179 5

Muzaffer Mert İlkokulu’nda da birbirinden güzel 14 gösteri ile öğrenciler 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutladı. İzleyenler tarafından en çok beğenilen 4/C sınıfı öğrencilerinin oynadığı Ege bölgesine ait Türk Halk oyunu olarak bilinen ‘Çökertme Zeybeği’ büyük beğeni aldı ve velilerin ısrarıyla öğrenciler ikince kez oynadı.

IMG_6115 4

Balon patlatma ve sandalye kapma yarışması yapan öğrenciler izleyenleri zaman zaman kahkahalara boğdu. Kentte de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, belediyenin düzenlediği kortej yürüyüşüyle  farklı okullardan katılan öğrenci grupları, belediye önünden Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü. Kutlamalar kapsamında 22-24 Nisan arasında Atapark’ta da çocuklar için sirk ve çeşitli gösteriler devam edecek.

(Haber/Fotoğraflar:Ebru KOZAK)

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.