Anasayfa / Haberler / Üniversite / Uşak Üniversitesi’nde UM“UD” Resitali

Uşak Üniversitesi’nde UM“UD” Resitali

Uşak Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde muhteşem bir ud resitali düzenledi. Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde sanatçı Emre Üstgül’ün katılımıyla gerçekleştirilen resital büyük ilgi topladı.

Resitali, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan AKDAĞ, Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yardımcı Doç. Dr. Mehmed Zahid ÇÖGENLİ ve diğer öğretim elemanları ile çok sayıda öğrenci izledi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanı Onur ALTINTUĞ’un açılış konuşmasıyla başlayan konserde Hüseyin ERCİ’nin Nihavend saz semaisi, Göksel BAKTAGİR’in Çılgın Neveser saz semaisi, Sadi IŞILAY’ın Sultaniyegah Sirtosu gibi önemli eserler icra edildi.

Ritim sanatçısı İsmet ÇAKMAK da cajon, talking drum ve def enstümanları ile udi Emre ÜSTGÜL’e eşlik etti. Dinletinin sonunda Hasan AKDAĞ Uşak Üniversitesi adına Emre ÜSTGÜL’e plaket takdim etti.

Um'ud
SANATÇILAR UŞAK ÜNİVERSİTESİ’NE HAYRAN KALDI

Konserin ardından GİTMEDYA’nın sorularını yanıtlayan sanatçı Üstgül, Uşak Üniversitesi’ndeki gelişmelere dikkat çekerek, “Her geldiğimde üniversiteyi daha gelişmiş ve parlak görüyorum. Etkinliğe katılım da çok iyiydi. Beni çok mutlu etti” dedi. Ritm sanatçısı İsmet Çakmak Uşak Üniversitesi’nin kampüs olarak Ege Üniversitesi’nden daha güzel olduğunu belirtti.

Resitalin düzenlenmesinde önemli rol üstlenen Onur Altıntuğ ise “Etkinliklerimiz topluluk olarak devam edecektir. Katkıları bulunan başta üniversite rektörümüz Prof. Dr. Sait Çelik ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.(GMH)

Haber: Ebru Kozak

Fotoğraflar: Mehmet Sait Çakmak

 

 

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.