Anasayfa / Haberler / Kültür Sanat / Türk Halk Müziği Ziyafeti

Türk Halk Müziği Ziyafeti

Ali Çakar, Canan Çal ve Mutlu Keklik Uşaklılar’ı Ege türküleri ile coşturdu.

Uşak Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde, sanat yönetmenliğini ve proje koordinatörlüğünü Uşak Üniversitesi Öğretim Görevlisi Onur Altıntuğ’un üstlendiği bir muhteşem konsere daha imza atıldı. Uşak’ın yetiştirdiği önemli genç yeteneklerden Mutlu Keklik’in zurna ve kavalı ile izleyicileri mest ettiği konserde, Ali Çakar ve Canan Çal gibi önemli ses sanatçıları da sahne aldı. Uşaklılar’ın büyük ilgi gösterdiği konseri, Uşak Vali Yardımcıları, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve protokolün diğer üyeleri de  izledi.

 

KONSERONUR
Ali Çakar, Canan Çal ve Mutlu Keklik Uşaklılar’ı Ege türküleri ile coşturdu.

 

Konser başlamadan önce sahneye davet edilen Cahan, bu tür etkinliklerin devam ettirileceğini belirterek emeği geçen tüm sanatçıları ve projenin hayata geçirilmesinde büyük katkı sağlayan Onur Altıntuğ’u tebrik etti. Cahan, bu tür organizasyonların gerçekleşmesi için destek veren sponsorlara da teşekkür etti.

Ege türküleri başta olmak üzere, Aşık Veysel ve Neşet Ertaş gibi Anadolu’nun büyük üstadlarının eserlerine de yer verilen konserde eserler hem enstrümental olarak, hem de ses sanatçılarının sahne almasıyla sözlü olarak icra edildi. Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen saz sanatçılarının oluşturduğu orkestra da izleyenlerden büyük alkış aldı. Koreografisini Meltem Altıntuğ’un düzenlediği Zeybek ve Ege yöresi oyunları salondaki davetlileri coştururken, Balıkesir yöresinden sergilenen hareketli oyunlar da büyük ilgi topladı.

Konserin sonunda sanatçılara plaket ve hediyeleri takdim edilirken, Atatürk Kültür Merkezi’ne sığmayan çok sayıda Uşaklı ise konseri izleyemeden evlerine dönmek zorunda kaldı. (GiTMEDYA Haber Merkezi)

KONSERZEYBEK

Göz Atın...

Gençliğin Günü: 19 Mayıs!

19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı 104. yılında Uşak’ta coşku ile kutlandı. Valilik önünde çelenk bırakılarak başlayan tören Uşak Merkez Spor Salonu’nda devam etti.