Anasayfa / Haberler / Üniversite / Temel Eğitimciler Çocuklarla Buluştu

Temel Eğitimciler Çocuklarla Buluştu

Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü’nün düzenlediği “Çocuk Şenliği” 1 Eylül Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan etkinliğe Uşak’ta bulunan anaokulu ve ilkokullardan katılım oldu. Minik öğrenciler geleceğin öğretmen adaylarıyla birlikte eğitici oyunlar oynarken, aynı zamanda doyasıya eğlendiler.

Etkinliğin düzenlenmesine öncülük eden Doç. Dr. Cüneyit Akar şenlikle ilgili detayları GiTMEDYA’ya anlattı; “Tüm bu süreç iki hafta içinde hazırlandı. Etkinliğin tüm harcamaları bölüm hocaları ve öğrenciler tarafından karşılandı. Hatta küçüklerin yiyecek ve içecekleri de Temel Eğitim Bölümü öğrencilerinin aileleri tarafından hazırlandı” dedi. Farklı etkinliklerle çocukları üniversiteliler ile buluşturma fırsatı yakaladıklarının altını çizen Cüneyit Akar şöyle konuştu:

“Öğretmenler gününde de hep birlikte kutlama yapıyoruz değerlerimizi unutmamak adına. Bu yılki başka etkinliğimiz Ramazan ayında iftar buluşmasıydı. Hacivat, Karagöz oldular. Kâtibim oyununu oynadılar, skeçler oldu, maniler okundu. Bölüm öğrencileri birbirini tanımadan okulu bitiriyorlar ama böyle etkinlik olunca sosyalleşiyorlar ve birbirini daha iyi tanıma fırsatı buluyorlar.”

Temel Eğitim Bölümü öğrencilerinin mesleklerine hazırlık anlamında katkı sağlayan çocuk şenliğinde gönüllü olarak 250 öğrenci görev aldı. Üç ana teması ve bunlar ile ilgili toplam 16 istasyonun bulunduğu iki gün süren etkinliğe, 850 ana okulu ve ilkokul öğrencisi katılım sağladı.

Haber - Fotoğraf: Aysun Sarı

Göz Atın...

SBMYO’ nun 2023 Mezunları

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 2022-2023 mezuniyet töreni Uşak Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Saygı duruşu …