Anasayfa / Haberler / Üniversite / Şiir Şarkı ve Dans Uşak’ta Buluştu

Şiir Şarkı ve Dans Uşak’ta Buluştu

Aşkı şiir, şarkı ve dansla buluşturarak anlatan Aşk Akustik adlı özel konsept Uşak’ta sahnelendi. Uşak Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen gösteriye Uşaklılar büyük ilgi gösterdi. Proje Koordinatörlüğü ve Müzik Yönetmenliğini Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Onur Altıntuğ’un üstlendiği Aşk Akustik, aşka dair ne varsa dans-ses-nefes üçlüsünün romantik buluşmasını sahne performansıyla anlattı. Uşak-Merkez Malkoçoğlu Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Mehmet Ertuğrul’un şiir, sunum ve seslendirmeleri ile renklenen gecede alanında uzman akademisyen ve sanatçılar tarafından özel olarak oluşturulmuş orkestra da en güzel aşk şarkılarını seslendirdi.

Birbirinden güzel figürlerin sahnelendiği danslarla harmanlanan gösteride, Sezen Aksu’dan Ümit Sayın’a şarkılar, Ahmet Hamdi Tanpınar’dan Nazım Hikmet’e şiirler okundu. Gösterinin finalinde ise geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden büyük sanatçı Kayahan’ın “Bizimkisi Bir Aşk Hikâyesi” adlı şarkısı orkestranın muhteşem performansı eşliğinde seslendirildi. İzleyicilerden büyük alkış alan gösterinin sonunda ise Proje Koordinatörü Onur Altıntuğ’a Uşak kültür ve sanat hayatına yaptığı katkılardan ötürü plaket takdim edildi.

AŞK AKUSTİK ORKESTRA

Ney / Akordeon: Salih SÜTOĞLU

Tuşlu Çalgılar: Caner ARAAL

Keman: Gürhan KARAKİRAZ

Kanun: Arif GÖNÜLDAŞ

Klarnet: İlgin KAVALCI

Bateri: Hakan HAKGÖNÜL

Perküsyon: Cemal ÖZKIZILTAŞ

Bas Gitar: Çağdaş SEVİNÇ

Klasik – Elektrik Gitar: Doğancan DOĞAN

Vokal: Soner DAĞISTAN

Vokal: Gamze YALAP

Dansçı: Jülide ORAL

Dansçı: Akif KIZILIRMAK

ASKAKUSTIKAFIS

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.