Anasayfa / Haberler / Şehir Tiyatrosu Yeni Sezona Hazır (ViDEO)

Şehir Tiyatrosu Yeni Sezona Hazır (ViDEO)

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2017-2018 sanat sezonuna önümüzdeki hafta başlıyor. Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Çubukçu yeni sanat sezonunda sahneleyecekleri oyunları GiTMEDYA’ya anlattı. Çubukçu, geçen seneden farklı olarak Devlet Tiyatroları’nın da oynamış olduğu ‘Duyulmamış Bir Aşk İlleti’ ve Muzaffer İzgü’nün yazdığı ‘Kasaba’nın Alileri’ gibi önemli oyunlara hazırlandıklarını söyledi. 2017-2018 sanat sezonu için yeni oyuncu alacaklarını da belirten Çubukçu, şu ana kadar yapılan 120’ye yakın başvurunun değerlendirme aşamasında olduklarını söyledi. Tiyatronun çeşitli yaşlarda oyuncu yetiştirmeye devam ettiğini vurgulayan Çubukçu şöyle konuştu;

Bizim geçen yıl 35 kişilik büyük grubumuz 53 kişilikte 9-15 yaş grubumuz vardı. 9-15 yaş grubumuzla yeni yaz kursundan çıktık. Onların ekibini sağlamlaştırdık yeni oyuncu almayacağız. Kendimiz kurslar verdiğimiz için karşımızdaki oyuncu adayının çok iyi bir oyuncu olma şartı yok. Çünkü biz verdiğimiz kurslara istinaden oyuncuları yetiştirmeye çalışıyoruz. Bizim için önemli olan amatör ruh. O amatör ruhla geçen sene çok güzel oyunlar çıkardık”.

Ekibiyle birlikte birçok festivale katılan Murat Çubukçu yeni sezonda da bu faaliyetlere katılmaya devam edeceklerini söyledi. Çubukçu, geçen sene Urla’daki festivalde komedi oynadıklarını belirterek “Bu yaz boyunca da, içinde Kuşadası’nın bulunduğu birçok festivale gittik. Bu yeni sanat sezonunda da ekimizle birlikte festivallere katılmaya devam edeceğiz. Hedefimiz bu yıl Türkiye birinciliği elde edip şampiyon olmak” dedi.

Haber: Kübra ÖZER - Eray SOLMAZ
Fotoğraf: Ahtam İBRAGİMOV

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.