Anasayfa / Manşet / SBMYO’da Mezuniyet Coşkusu

SBMYO’da Mezuniyet Coşkusu

Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun 2021 – 2022 eğitim-öğrenim dönemi mezunları okullarına veda etti. Yüksekokuldaki öğrenimlerinin ilk yılını Covid salgını nedeniyle uzaktan 2. yılını ise yüz yüze gerçekleştiren öğrenciler, mezuniyet töreninde arkadaşları ve hocaları ile son kez bir araya geldi.

Şehit Ömer Halisdemir Spor Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreni Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ayhan Oğuz Ünlüer’in açış konuşması ile başladı.

Mezuniyet törenine katılan Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Murat Öntuğ da mezun öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. Meslek yüksekokulunu derece ile bitiren öğrencilere başarı ve mezuniyet belgeleri protokol tarafından takdim edilirken, GİTMEDYA – RTV Programcılığı, İşletme Yönetimi, Yerel Yönetimler, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümlerinden mezun olan öğrenciler de bölüm hocalarından belgelerini aldı.

Akademik eğitimlerini tamamlayarak hayata atılmaya hazırlanan mezun öğrenciler, geleneksel kep atma ritüelini büyük bir coşku içinde tam üç kez gerçekleştirdi. Çalan müzikler eşliğinde dans edip eğlenen gençler, mutluluklarını arkadaşları ve aileleri ile paylaştı.

Haber: Aysun Sarı - Yunus Ergöl
Fotoğraflar: GiTMEDYA Haber Merkezi

Göz Atın...

“Sanat Güneşi” Eserleri ile Anıldı

Türk Klasik Müziği’nin usta isimlerinden Zeki Müren, Uşak Neva Musiki Derneği Türk Müziği Korosu tarafından düzenlenen bir konser ile anıldı. Atatürk Kültür Merkezi’nde bu yıl üçüncü kez düzenlenen anma gecesinde Zeki Müren’in sesinden dinlemeye doyulamayan eserler seslendirildi.