Anasayfa / Haberler / Üniversite / Öğretim Elemanlarından 10. Yıl Sergisi

Öğretim Elemanlarından 10. Yıl Sergisi

Uşak Üniversitesi’nin kuruluşunun 10. yılında Güzel Sanatlar Fakültesi, “ON” Uşak Üniversitesi Öğretim Elemanları Sergisi düzenledi. Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarının yaptığı eserlerin yer aldığı sergi, bahar döneminin başlaması ile birlikte üniversite çarşı sanat galerisinde açıldı. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Beyhan Pamuk sergiyi G i T M E D Y A’ ya anlattı.

“Uşak Üniversitesi’nde Sanatçı Kimliğine Sahip Çok Sayıda Hocamız Var”

Güzel Sanatlar Fakültesi’nin dışında Eşme, Banaz, Ulubey Meslek Yüksekokullarında görev yapan öğretim elemanlarının da sergiye katkı sağladığını belirten Pamuk; “Herkes kendi alanında yapmış olduğu eserleri sergide sundu ve her bir hocamızın alanında uzman olduğu pek çok çalışması da var” dedi. Sergi alanının kısıtlı olmasından dolayı sergilenemeyen pek çok eserin bulunduğunu vurgulayan Pamuk sergide 22 ayrı sanatçının seramik, geleneksel el sanatları, resim ve moda tasarımı gibi alanlardan seçme eserlerin yer aldığını söyledi. Öğrenci ve öğretim elemanlarının büyük ilgi gösterdiği sergi ile ilgili güzel tepkiler aldığını da belirten Beyhan Pamuk, “Duygu ve düşüncelerimizi aktarabildiğimiz bir etkinlik olduysa biz seviniyoruz. Burada kültürel anlamda dar bir alan var. Sanatçı Akademisyenler olarak bu işin içinde biz varız. İstiyoruz ki öğrencilerimiz görsünler, tanısınlar” diye konuştu.

DSC_0078

Yrd. DOÇ. Dr. Beyhan Pamuk, sergilenen eserlerin sanatla, ilhamla oluşturulduğuna dikkat çekerken “Bizim için önemli olan amaç nedir? O arada sanatçı kişiliğinin vermiş olduğu duygu yoğunluğunuzun da bulunması lazım. Tabi ki eserleri oluşturmamız için zamana ihtiyacımız var. Zaten işimiz bu olduğu için sürekli düşünüyoruz” dedi. Pamuk, eserlerin ortaya çıkmasında kullanılacak malzemelerin ve eserin oluşturulma evrelerinin de süreci doğrudan etkilediğine vurgu yaptı.

DSC_0029

Pamuk, serginin öğretim elemanları tarafından ilk kez gerçekleştirildiğini ve etkinliklerin zaman içinde Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından da dönem dönem gerçekleştirileceğini ifade etti. Sergi, 10 Mart 2016 tarihine kadar Çarşı Sergi Galerisi’nde ziyarete açık olacak.

(Haber: Ebru KOZAK/Seven BALKAN – Fotoğraflar: Funda KARABACAK)

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.