Anasayfa / Haberler / Muratbey Uşak Galibiyete Hasret Kaldı

Muratbey Uşak Galibiyete Hasret Kaldı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 10. haftasında Muratbey Uşak deplasmanda Galatasaray Odeabank’a konuk oldu.  Saat 13:00’da başlayan karşılaşmada galibiyet alarak kötü gidişe dur demek isteyen Muratbey Uşak sahadan 87-81 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmaya Hopson ve Ege Arar’ın pota altında bulduğu sayılarla başlayan ev sahibi Galatasaray Odeabank 3. dakikayı 12-7 üstün geçti. Üst üste sayılar bulan ev sahibi 7. dakikada skoru 25-15’e getirerek farkı çift hanelere çıkardı. İlk çeyrekte kalan süre karşılıklı basket atışlarıyla geçerken, Muratbey Uşak ilk çeyreği 31-21 geride bitirdi

İkinci çeyrekte sayılar bularak farkı kapatmak isteyen Muratbey Uşak 13. dakikada skoru 34-28’e getirerek farkı 6 sayıya kadar indirdi. İlk çeyreğe göre daha baskılı oyun sergileyen Muratbey Uşak  Solomon, Miller ve Hamilton’un etkili performansıyla sayılar bulmaya çalışarak oyunu dengeledi.  2. periyotun sonunda skoru 49-47’ye getiren Muratbey Uşak, farkı ikiye kadar düşürmeyi başardı.

3.çeyreğe çok daha iyi başlayan Muratbey Uşak, Solomon ve Ofoegbu’nun kazandırdığı sayılarla 23. dakikada 52-51 öne geçti. Muratbey Uşak karşısında, Summers ve Rendfroe’nin basketleriyle yeniden üstünlüğü ele alan Galatasaray Odeabank 10-2’lik bir seri yakaladı ve 25. dakikada skoru 61-54′ e getirerek farkı 7 sayıya çıkardı. Hamilton ve Camicheal ile basketler kazananan Muratbey Uşak skoru 67-64 e getirerek 3. çeyreği 3 fark geride kapattı.

Son çeyrekte oyunun kontrolünü elinde tutan taraf ev sahibi Galatasaray Odeabank Oldu. Rakibi karşısında üstünlük kuramayan Muratbey Uşak, sarı kırmızılı ekibin bulduğu sayılarla 34. dakikada skorun 80-68’e gelmesiyle 12 sayı farkla geriye düştü. Kalan sürede öne geçmek için basketler bulan Muratbey Uşak tüm çabasına rağmen sahadan 87-81 mağlup ayrıldı.

Salon: Sinan Erdem

Hakemler: Mehmet Keseratar, Mehmet Serdar Ünal, Halit Can Cihan

Galatasaray Odeabank: Renfroe 19, Hardy 11, Hopson 10, Summers 7, Ege Arar 13, Emir Preldzic 7, Göksenin Köksal 10, Mehmet Yağmur 8, Hendrix, Taylor 2

Muratbey Uşak: Miller 7, Şafak Edge 6, Hamilton 15, Ofoegbu 3, Solomon 10, Murat Kozan 2, Mutlu Akpınar 13, Tayfun Erülkü 4, Calloway 7, Carmichael 14

Haber: Ferhat YİYİT 
Görsel: Berk TUNÇER

Göz Atın...

Büyük Zaferin Mimarlarını Minnet ile Anıyoruz

Kutlu vatan topraklarında bizlere tam 101 yıldır özgür ve egemen Türk milleti olarak yaşama fırsatı veren başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve emeği geçen herkesi GiTMEDYA olarak rahmet ve minnet ile anıyoruz.