Anasayfa / Manşet / Muratbey Uşak Efes’i Elinden Kaçırdı

Muratbey Uşak Efes’i Elinden Kaçırdı

Spor Toto Basketbol Süper Lig’inde Muratbey Uşak, zirve mücadelesi veren ligin güçlü ekiplerinden Anadolu Efes’e 78 – 80 boyun eğdi. Kıran kırana geçen maçta gülen taraf kıl payı farkla misafir takım oldu.

Oyuna dağınık başlayan Uşak, ilk dakikalarda Anadolu Efes hücumları karşısında direnç gösteremese de dakikalar ilerledikçe oyuna ortak olmaya başladı. İleride Vasiliauskas’ın sayılarıyla farkı biraz olsun azaltan ev sahibi ekip, rakibini oyundan düşüremeyince periyodu 16-24 geride tamamladı.

İkinci periyodun başlamasıyla iki takım da sayı bulmaya kaldığı yerden devam etti. İlk dakikalarda özellikle Zach Auguste’nin çabası Uşak’ı beraberliğe yaklaştırsa da, Anadolu Efes hızlı hücumlarıyla kolay sayılar bularak buna izin vermedi ve ikinci periyot 32-46 konuk takım lehine tamamlandı.

FOTO2

Her periyotta üstüne koyarak ilerleyen Muratbey Uşak, bu bölümde öncekilere göre daha derli toplu bir görüntü çizdi. Gayretli oyuna seyirci de sessiz kalmadı ve tempo iyiden iyiye artmaya başladı. Anadolu Efes’e yoğun bir baskı kuran seyirci tezahüratları, konuk takımı hataya zorladı ve düğüm çözülmeye başladı. McKissic’in yoğun çaba sarf ettiği bölümde Anadolu Efes, öncelikle farkı korumaya çalışıp yaptığı oyuncu değişiklikleriyle savunmasını katılaştırdı ve periyot 53 – 65 tamamlandı.

Son periyotta ise Muratbey Uşak, seyircisine son zamanların en heyecanlı maçlarından birini izleterek Anadolu Efes’e adeta diş gösterdi. Eski günlerinden sinyaller veren ev sahibi ekip, seyircisini ayağa kaldırdı. Oyundan karşılaşma boyunca hiç kopmayan Uşak, misafir takıma bir türlü nefes aldırmadı ve McKissic – Vasiliauskas – Auguste  işbirliğiyle, bitime beş dakika kala farkı üç sayıya kadar indirdi (69 – 72). Nefes nefese geçen son dakikalarda basit top kayıpları ve başarısız hücumlarla geriye dönen Muratbey Uşak, sonuca gidemedi. Buna rağmen seyircisinin desteği ve alkışları eşliğinde parkeden 78-80 mağlup ayrıldı. Maçın en skoreri 22 sayı 19 ribaunt ile Muratbey Uşak’tan Zach Auguste olurken, onu 19 sayı 5 ribaunt ile Sarunas Vasiliauskas takip etti.

FOTO 1

SALON: Uşak Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir

HAKEMLER: Murat Biricik, Ozan Çakar, Kaan Büyükçil

MURATBEY UŞAK: Auguste 22, Berent Kavaklıoğlu, Berkay Candan 5, Harrison 7, Freimanis 5, Vasiliauskas 19, Hakan Demirel 3, Kairys, McKissic 17

ANADOLU EFES: Honeycutt 13, Doğuş Balbay 4, Cedi Osman 14, Granger 1, Heurtel 8, Can Maxim Mutaf 8, Dunston 13, Kirk 15, Thomas 4

1.Periyot: 16-24

Devre: 32-46

2.Periyot: 53-65

Maç: 78-80

Fotoğraflar: Ferhat YİYİT
Haber: Cenk K. GÜLDOĞAN, Şükran ÖZMEN

Göz Atın...

Bayramımız Kutlu Olsun!

Millet Egemenliği'nin sembolü olan TBMM'nin 104. kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.