Anasayfa / Haberler / KYK Yurdundaki Kızlar Dertli!

KYK Yurdundaki Kızlar Dertli!

Uşak için büyük ihtiyaç olan ve geçen eğitim öğretim yılında kapılarını açan Kredi Yurtlar Kurumu Latife Hanım Kız Öğrenci Yurdu’nda yaşanan sıkıntılar devam ediyor.

Üniversiteye olan yakınlığı ve yeni olmasından dolayı yoğun talep gören Latife Hanım Kız Öğrenci Yurdu’nda öğrenciler özellikle de yemekhanede yaşanan yoğunluktan şikayetçi. Akşam saatlerinde uzun kuyrukların oluştuğu yemekhanede yemek yemenin çileye dönüştüğünü belirten öğrenciler, sorunun bir an önce çözülmesini bekliyor. Yaşanan yoğunluk nedeniyle derslerine akşam ve gece saatlerinde giden ikinci öğretim öğrencileri daha çok mağdur oluyor. Yurda geldiğinde en az 45 dakika yemek sırası beklediğini söyleyen B.B. şikayetini şu şekilde dile getiriyor;

Okuldan akşam geliyorum. Geldiğim gibi daha odama çıkmadan hemen yemekhaneye girdiğim halde, en az 45 dakika bekliyorum. Yemekhanede stantların yetersizliğinden dolayı çok fazla sıra oluyor ve hatta bazen yemek kalmıyor. Çoğu arkadaşımız açlıktan rahatsızlandı”.

14 katlı ve 2822 kişilik kapasiteye sahip kız yurdunun neredeyse tamamı dolarken, yaşanan tek sıkıntı yemekhanede ortaya çıkmıyor. Zaman zaman asansörlerin arızalanması özellikle üst katlarda kalan öğrenciler için de bir kabus oluyor. Yapılan asansörlerin yeterli olmadığını dile getiren B.E. “Asansörler sürekli bozuluyor, bozuk olmadığı zamanlarda da yoğunluktan kullanmak mümkün olmuyor. 14. katta kalan arkadaşlarım için merdiven çıkmak bir zulüm iken, asansör beklemek de ayrı bir işkence oluyor.  Asansör beklemekten sıkılan öğrenciler ise gelen asansörlere kapasitesinden fazla biniyor ve bu durum da asansörlerin arızalanmasına neden oluyor.” diye konuştu.

Yurda girişte parmak izi okuma sisteminin kullanılmasına rağmen, her gece öğrencilerin yurtta olduğuna dair imza atma zorunlulukları da ayrı bir sorun teşkil ediyor. Yurtta çok sayıda öğrenci olmasına rağmen imza saatlerinin kısa süreli olması, imza saatinde adeta kaos yaşanmasına neden oluyor. Yaşanan kaosun imzaların atıldığı katta kalanları rahatsız ettiğini vurgulayan S.K. bu durumun sınav haftalarında çok daha büyük sorunlara yol açabileceğini söylüyor.

Gelen şikayetlerden iyice bunalan yetkililer ise yaşanan sorunların geçici olduğunu belirtirken, aksaklıklara çare bulmaya çalışıyor.

GiTMEDYA Haber Merkezi

Göz Atın...

Eğitimciler Uşak’tan Ses Yükseltti

İstanbul’da 17 yaşında yabancı uyruklu bir öğrenci tarafından bir okul müdürünün acımasızca öldürülmesi Türkiye genelinde …