Anasayfa / Haberler / Üniversite / "Keloğlan"dan Çocuklara Ziyaret

"Keloğlan"dan Çocuklara Ziyaret

Keloğlan Masalları Müzikali Uşak’ta da sahnelendi

TRT Çocuk ekranlarının sevilen yapımı “Keloğlan Masalları” Türkiye’de ilk defa, müzikal bir sahne gösterisiyle Uşak’ta çocuklarla buluştu.

Ekranda yayınlanan çizgi filme sadık kalınarak hazırlanan “Keloğlan Masalları Müzikali 2” özel hazırlanan şarkıları ve profesyonel dansçılardan oluşan ekibiyle, yoğun bir turne programında Türkiye’nin dört bir köşesinde çocuklarla buluşmaya devam ediyor.

Çizgi filmde kullanılan orijinal sesleri ve aslına uygun hazırlanmış maskot ve kostümleriyle Uşak Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde sahneye konulan oyuna Uşaklılar da yoğun ilgi gösterdi.

Uşaklı miniklerin şarkılara eşlik etmesiyle başlayan müzikal oyunda çocukların televizyondan çok iyi tanıdığı Keloğlan, Bilgecan Dede, Balkız, Karavezir, Uzun, Huysuz ve Muhafızlar gibi tiplemeleriyle velileri ile birlikte salonu dolduran çocuklar 50 dakika boyunca eğlenceli anlar yaşadı.

Turne programı dahilinde 30 şehirde daha sahnelenecek olan müzikal miniklerden tam not aldı.

(Haber: Ebru KOZAK – Fotoğraf: İlyas DEMİRTAŞ)

 

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.