Anasayfa / Haberler / Genel / “İletişimcinin En Minik Hali”

“İletişimcinin En Minik Hali”

GiTMEDYA mezunlarından Ceren Akkuş, “iletişimcinin En Minik Hali” sloganı ile bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde okuyan Ceren Akkuş, 1 Eylül İlkokulu’ndaki minik öğrencilerin 4. kuvvet medyanın önemini anlatırken medya sektöründeki meslekleri iyi tanımaları için de 4 haftalık bir program yürüttü.

Uşak merkezde bulunan 1 Eylül İlkokulu 3 – F sınıfı öğrencileri ile bir araya gelen Akkuş, ilk haftada 5N1K ile temel haber yazma etkinliği düzenledi. Öğrencilere ikinci ve üçüncü haftalarda ise tripod, kamera, fotoğraf makinesi gibi ekipmanların temel bilgilerini veren Ceren Akkuş, çalışmalar sırasında GiTMEDYA’daki ekip arkadaşlarından da büyük bir destek aldı.

Minik öğrencilerle anons çalışmaları, fotoğraf çekimleri yapılırken her öğrenci ile de GiTMEDYA ekibi tek tek ilgilendi. Programın son haftasında ise 1 Eylül İlkokulu öğrencileri Uşak Üniversitesi’ne geldi ve GiTMEDYA atölyelerini gezerek uygulamalı çalışmalar yaptı. Çalışmaların sonunda fotoğraf çekimi yapılırken eğlenceli anlar da yaşandı.

 

Haber: İmran Baran
Fotoğraf: Aysun Sarı - Melih Özcanlı

Göz Atın...

SBMYO 2024 Mezunlarını Verdi

Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda eğitim hayatını tamamlayarak 2023-2024 eğitim-öğretim yılında mezun olmaya hak …