Anasayfa / Haberler / Üniversite / GiTMEDYA Artık daha profesyonel!

GiTMEDYA Artık daha profesyonel!

GiTMEDYA Artık daha profesyonel!

Uşak Üniversitesi Uşak Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı (GİTMEDYA) Bölümü yayın mecrası oluşturmak için başlatmış olduğu internet sitesi tasarım çalışmalarını tamamladı. Artık çok daha profesyonel bir tasarıma sahip olan G i T M E D Y A mevcut öğrenci potansiyeli için yep yeni ve etkin bir yayın mecrası oluşturdu.

SİTENİN TASARIMI 

WordPress tabanlı yapılandırılan yeni internet sitesinde, haberden, duyurulara, fotoğraf sergilerinden profesyonel TV haberlerine, radyo yayınlarında, kısa filmlere kadar her türlü görsel-işitsel çalışmaya yer verilebilecek. Öğrencilerin ufkunu daha fazla açmak ve üretime teşvik etmek amacıyla yaklaşık 2 aydır GiTT Başkanı ve RTV II sınıf öğrencisi Ali Araz‘ın koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalarda İlyas Demirtaş (RTV II) başta olmak üzere, Ahmet Yaşar (RTV I), Mustafa Elmas (RTV I), Sabire Akyıl (RTV II), Abdülmecit Kızılkaya (RTV II) aktif görevler üstlendi.

GİTMEDYA HABER MERKEZİ

Geleceğe yönelik büyük beklenti yaratan girişim sayesinde bölümün ve bölüm öğrencileri tarafından yapılan çalışmaların kurumsal ölçek ve kalitede ortaya konması mümkün olacak. Büyük bir tanıtım çalışması ile Türkiye çapında tanınması amaçlanan Gitmedya’dan başta bölümümüz ve üniversitemiz olmak üzere, bölgeden de haberler yer alacak. Bu kapsamda kurulan “Gitmedya Haber Merkezi“nde görev alacak öğrencilerin belirlenmesi için de ön çalışma başlatıldı.

Gitmedya hakkında daha geniş bilgi edinmek için tıklayınız…

Göz Atın...

Üniversitelerde Yeni Dönem

Aylar sonra Uşak Üniversitesi öğrencileri kampüse dönüyor. Geçtiğimiz dönemi uzaktan eğitimle tamamlayan üniversitelilere, GiTMEDYA yeni dönemden beklentilerini sordu.