Anasayfa / Haberler / Genel / Cimbom’un Erken Galibiyeti!

Cimbom’un Erken Galibiyeti!

Süper Lig’de sezonun bitmesine iki hafta kala Galatasaray şampiyonluğu garantiledi. Rakibi Ankaragücü’nü deplasmanda 4 – 1’lik üstünlük sağlayarak sarı kırmızılı takım 2022 – 2023 sezonunun şampiyonu oldu. Taraftar, son düdüğün ardından sokaklara döküldü. Uşak’ta kutlamaların merkezi Atatürk Anıtı önü oldu. Cimbomlu taraftar Osmanlı Köprülü Kavşağı’ndan valilik binasına kadar konvoylarla trafiği tıkadı. Caddeler, meydanlar sarı kırmızıya büründü.

Galatasaraylı taraftarlar Cumhuriyetin 100. yılında 23. şampiyonluğunu ilan etti. Maç meşalelerinin geceyi aydınlattığı coşkulu kutlamanın ilerleyen saatlerinde güvenlik güçleri ve taraftarlar arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Zaman zaman çirkin tezahüratların da yapıldığı gecenin sonunda Galatasaraylı taraftarlar olaysız bir şekilde dağıldı.

Haber: Ceren Akkuş
Fotoğraf: GiTMEDYA Haber Merkezi

Göz Atın...

İlkler Şehri Uşak Yükselişe Geçti!

Türkiye Basketbol 2. Ligi 2023-2024'ün 6. haftasında İlkler Şehri Uşak, Adana Sertaş Spor ile karşı karşıya geldi. 5. haftayı galibiyet ile kapatan Uşak ekibi Adana Sertaş Spor karşısına da mutlak galibiyet parolası ile çıktı.