Anasayfa / Haberler / Genel / “EN BÜYÜK BAYRAM” KUTLU OLSUN!

“EN BÜYÜK BAYRAM” KUTLU OLSUN!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Türk Milleti’nin, egemenliğin kayıtsız şartsız, tek bir kişide olduğu mutlakıyeti terk ederek, egemenliğin kayıtsız ve şartsız millette olması gerektiğini kabul ederek tercih ettiği Cumhuriyetimizin 93. yıl dönümü kutlu olsun!

21. Yüzyılda hala iç ve dış sorunlar ile boğuşan ülkemizin biat kültüründen tamamen uzaklaşmış, cumhuriyet değer ve kazanımlarına sahip çıkacak bir zihniyet ile bütünleşmiş bir idare altında Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yolda yürümesi en büyük ülkü, en büyük hedeftir. Bu gerçeği anlayabilen, sindirebilen ve bu uğurda çalışan herkesin “En Büyük Bayramını” kutlarız.

G i T M E D Y A

“Ben, manevî miras olarak hiçbir âyet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü zorluklar karşısında belki gayelere tamamen erişemediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevî mirasçılarım olurlar.”

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 

 

Göz Atın...

Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu Yıldönümü

Türk milletinin içinde bulunduğu imkansızlıklara rağmen emperyalist işgalcilere karşı Çanakkale’de elde ettiği büyük zafer, Türk …