Anasayfa / Haberler / Üniversite / Clandras’ta Çalışmalar Sürüyor

Clandras’ta Çalışmalar Sürüyor

Clandras’ta Kırsal Turizmi Geliştirmeye Yönelik Çalışmalar Devam Ediyor

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından Uşak’ın Karahallı ilçesi’nde Clandıras Köprüsü’nü de içine alan “Sosyal Yaşam Olanaklarını Artırıcı ve Kırsal Turizmi Geliştirici Altyapılarla Clandıras Bölgesini Geliştirme Projesi” kapsamında başlanan çalışmalar sürüyor. Geçtiğimiz yaz aylarında temeli atılan çok amaçlı merkez, butik otel ve restaurant binasının kaba inşaatı da ilerliyor. Yaklaşık 1 milyon TL’lik yatırım kapsamında Clandras Köprüsü’nün bulunduğu bölgeye ahşap köprüler, yürüyüş yolları ve otoparklar yapılması da planlanıyor.

Şubat ayına dek Clandras’ta kafeterya olarak kullanılan iki katlı bina da yıkım için boşaltıldı. Halen hizmette bulunan havuzun hemen üstünde yer alan binanın yıkılarak dere yatağına doğru manzaranın da açılması hedefleniyor.

Tarihi elektrik santralinin de bulunduğu bölgede başlayan çalışmalar ise işletmecileri zor durumda bıraktı. Yatırım ile ilgili binaların yapıldığı bölgede çalışmaların turist yoğunluğunun bulunduğu yaz aylarında başlamasından şikayet eden esnaf ihale yoluyla aldıkları işletmelerin zarar ettiğini öne sürüyor. Clandras’ta bulunan havuzun ise hizmetine bir yıl daha devam edeceği öğrenildi. (G i T M E D Y A  HABER MERKEZİ)

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.