Anasayfa / Haberler / Aslan Pençesini Attı

Aslan Pençesini Attı

Türkiye Gençler Basketbol Liginde 1.hafta da Muratbey Uşak, sahasın da Galatasaray’ı ağırladı. İki takımın başa baş sürdürdüğü maçın ilk yarısını Uşak, 1 sayı farkla önde tamamladı. İkinci yarıda etkisini daha fazla hissettiren konuk ekip, mücadeleyi 88-74 kazandı.  Maça etkili başlayan ekip Galatasaray oldu. Ard arda yakaladıkları hücumları iyi değerlendiren sarı kırmızılılar, maçın başlarında farkı arttırmaya başladı. Çıktığı hücumlardan eli boş dönen Uşak ekibi, gösterdiği savunma performansıyla farkın açılmasını önledi. Uşak ekibinin dış atışlarına engel olmakta güçlük çeken sarı kırmızılı ekip, farkı korumak adına garanti hücumları kovaladı. Bu taktik sayesinde farkı koruyan sarı kırmızılılar, mücadelenin ilk periyodunu 26-20 önde tamamladı.

Mola dönüşü, 2.periyota etkili başlayan takım Muratbey Uşak oldu. Uşak hem savunmada, hem de hücumda gösterdiği performansla skoru eşitlemeyi başardı. Çıktığı hücumlardan eli boş dönen Galatasaray, dış atışlardan da yararlanmakta güçlük çekti. Beraberliğin sağlandığı mücadelede, oyuncu değişiklikleriyle kendine gelen Galatasaray, Uşak’a öne geçme fırsatı tanımadı. Git gellerin yaşandığı periyotta, Uşak son dakikalara doğru iyice vites yükseltti. Uşak’ın iyi oyununa anında cevap veren sarı kırmızılı ekip oyunu dengede tutmayı başardı. Mücadelenin ilk yarısı sonlandığında Muratbey Uşak, soyunma odasına 41-40 önde giden taraf oldu.

Maçın 2. yarısına iki takımda yine etkili başladı. Omuz omuza mücadelenin çok yoğun olduğu ikinci yarıda Galatasaray, yakaladığı 3 sayılık atışları skora çevirmede başarılı oldu. Galatasaray’ın üstünlük kurmaya başladığı maçta fark 15’e kadar çıktı. Ev sahibi avantajını ve seyirci desteğini kullanan Uşak maçtan kopmadı. Hücumlarda sakin kalıp, garanti oynamayı düşünen kırmızı siyahlılar, çıktıkları atakları iyi değerlendirdiler. Art arda yakaladıkları ataklardan boş dönmeyen Muratbey Uşak, farkı 9’a kadar indirdi. Ancak savunmada güçlük çeken Muratbey Uşak, Galatasaray’ın hücumlarına engel olamadı ve 3. periyot 53-67  Galatasaray üstünlüğü ile tamamlandı.

Maçın son periyodunda Muratbey Uşak hızlı başlayıp, art arda sayı alarak aradaki farkı kapatmak istese de, 3 sayılık atış denemeleri başarısız oldu. Uşak maça her ne kadar etkili başlasa da, Galatasaray maçta ki etkisini sürdürdü. Uşak’ın dış atışlardan yararlanamamasıyla, Galatasaray oyuna ağırlığını koyarak farkı açmaya  başladı. Karşılaşmanın sonlarına doğru taraftarların gücünü arkasına alan Uşak, tekrar farkı eritmeye çalışsa da başarılı olamadı ve mücadele 88-74 Galatasaray üstünlüğü ile tamamlandı. Maçın yıldızı ve skoreri Galatasaray’dan Kerem Utku Karabacak oldu. Kerem karşılaşmada, 36 sayı,10 ribaund, 3 asist ile oynadı.

Haber ve Görsel: Musa KILIÇ-Berk TUNÇER

Göz Atın...

Çekişmeli Maçı İlkler Şehri Uşak Kazandı

Türkiye Basketbol Federasyonu 2. Ligi 2023-2024'ün 5. haftasında İlkler Şehri Uşak, Ege Üniversitesi DAÇKA ile olan maçını galibiyet ile tamamladı. Uşak Merkez Spor Salonu'nda gerçekleşen karşılaşmada tribünler neredeyse tıklım tıklım doluydu. İlk periyot, hakem atışıyla birlikte hızlı ve tempolu başladı.