Anasayfa / Haberler / Üniversite / Aşka On Adım ile Kahkaha Tufanı (VİDEO)

Aşka On Adım ile Kahkaha Tufanı (VİDEO)

TBMYO ve SBMYO Öğrencileri Tiyatro ile Güldürdü

Uşak Üniversitesi’nin kuruluşunun onuncu yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Sosyal ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı ve öğrencilerinin kurduğu Tiyatrodan Fısıltılar Topluluğu, Aşka “On” Adım isimli tiyatro oyununu sahneledi. Hazırlıkları yaklaşık 4 ay boyunca aralıksız devam eden oyunda iki meslek yüksekokulundan, tamamen amatör 20’ye yakın öğrenci sahne aldı. Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunun yönetmenliğini ise Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Gökhan Yıldırım yaptı.

AD0A7357AA

Tek perdede 7 ayrı skeç oynayan tiyatro sevdalısı gençler, salonu dolduran Uşaklılar’ı kahkahalara boğdu. Kostüm ve dekor uygulamaları Öğretim Görevlisi Dr. Gülhan Pınarlık tarafından tasarlanan oyun, izleyicilerden büyük alkış aldı.

AD0A7257AA

Amatör Öğrencilerden Profesyonel Performans

Metehan Tınas (TBMYO-Kaynak), Ömer Özen (TBMYO-Makine), Dilara Cansu Sabancı (SBMYO-GiTMEDYA RTV), Büşra Korkmaz (SBMYO-GiTMEDYA RTV), Mustafa İmrek (TBMYO-Makine), Hüseyin Salman(TBMYO-Makine), Çiler Kemahlı (TBMYO-Tekstil), Vedat Hiçyılmaz (TBMYO-Kaynak), Gonca Ercan (SBMYO-İşletme), Mustafa Geyik (TBMYO-Kaynak), Emre Kahraman (TBMYO-Kaynak), Mustafa Kaşık (TBMYO-Makine), Okan Çatalkaya (TBMYO-Makine) ve oyun sahne almadan bir gün önce rahatsızlanarak ameliyat olan Meryem Altun’dan (SBMYO-GiTMEDYA RTV) oluşan oyuncu kadrosunun yanında, büyük bir özveri ile sahnede ve sahne gerisinde görev alan Alev Yıldırım, Çağla Dağaşan (FEF-Sanat Tarihi), Cihat Sabancı (TBMYO-Makine), Damla Dağaşan (Müh. Fak-Kimya), Mustafa Ünlü (TBMYO-Kaynak) ve Burak Bolat (SBMYO-GiTMEDYA RTV) da teknik destek sağladı.

Büyük beğeni toplayan oyunun, dönem sonuna kadar Uşak’ın ilçelerinde de sahne alması planlanıyor.

AD0A7285AA

 

Göz Atın...

Üniversitelerde Yeni Dönem

Aylar sonra Uşak Üniversitesi öğrencileri kampüse dönüyor. Geçtiğimiz dönemi uzaktan eğitimle tamamlayan üniversitelilere, GiTMEDYA yeni dönemden beklentilerini sordu.