Anasayfa / Haberler / Sezona Kötü Başlangıç

Sezona Kötü Başlangıç

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi, ilk haftasında Muratbey Uşak, Yeşilgiresun Belediyespor’a konuk oldu. Karşılaşmayan iki takımda dengeli başladı. Mücadele dozu yüksek olan maçta iki takımda sayı üretmekte ve ribaund almakta güçlük yaşadı. Özellikle Uşak ekibinin savunmada yaşadığı ribaund zafiyeti, farkı açmasına engel oldu. Çıkılan çoğu hücumdan boş dönülmesiyle maçın ilk yarısı skor olarak kısır kaldı. İkinci yarıya Giresun etkili başlayan ekip olsa da Uşak maçtan kopmadı. İki ekipte başa baş bir mücadele sergiledi. Ev sahibi, seyirci avantajını da kullanarak mücadeleyi 64-61 kazandı.

2. periyod tıpkı maçın başında olduğu gibi, top kayıplarının yaşandığı, etkisiz hücumların yer aldığı ve skorun kısır kaldığı bir bölüm oldu. Uşak’ın ribaund konusunda yaşadığını sıkıntısının devam etmesi, çıktıkları çoğu hücumda yanlış tercihlerin yapılması skorun dengede kalmasını sağlamış oldu. Eksikleri bulunan ve dar bir rotasyonla sahne alan Giresun ekibi, maçı dengede götürmesini bildi. Maç ortada gibi dursa da Uşak ekibi Hamilton’ın gösterdiği performasla ilk yarıda soyunma odasına 27-31 önde giden taraf oldu.

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf Yeşilgiresun oldu. Giresun 2 dk içerisinde farkı kapatıp öne geçmeyi başardı. Muratbey Uşak ikinci yarıda ilk 4 dakika içerisinde  sadece 2 sayı bulabildi. Şafak Edge’nin oyuna girmesi ile biraz daha tempo tutmaya başlayan Uşak, maçta dengeyi kurdu. Ancak Uşak ekibinin hücumlarda ki yanlış  tercihleri skor bulmasını güçlendirdi. Giresun’un faul hakkını erken doldurmasıyla çizgiye gitme şansı yakalayan Uşak, cizgi de ki atışlarında da isabet bulmakta güçlük çekti. Periyod’un bitimine 2 dk kala Mutlu Akpınar ile bulduğu 3 sayılık basket ile Uşak, tekrar beraberliği yakaladı. Geriye kalan bölümde iki ekipte sayı bulmakta güçlük çekti. Son 1.30 dakika içerisinde Uşak, faul çizgisine gelerek 2 sayılık atış hakkını iyi değerlendirdi ve mücadelenin 3.periyod’unu 42-40
önde tamamladı.

Maçın final bölümüne Giresun yine etkili başlayan taraf oldu. Önce beraberliği yakalayıp öne geçse de, Uşak hemen cevap verdi. Art arda yakaladığı 3 ve 2 sayılık basketle Girsun’un hızını kesen Muratbey Uşak, tekrar öne geçti. Maçın son 5 dakikasında iki ekipte vites yükselti. Buldukları hücumları iyi değerlendiren iki ekipte maçta tempoyu giderek arttırdı. Yeşilgiresun seyircisinin verdiği avantajla Uşak’ın farkı açmasına engel oldu ve maçta tekrar öne geçti. Maçın son 2 dakikalık bölümünde yakaladığı atakları iyi değerlendiremeyen Uşak, mücadeleyi 64-61 kaybetti.  Muratbey Uşak bu skorla sezona mağlubiyetle başlangıç yapmış oldu. Maçta 18 sayı, 6 ribaund, 3 asist ile mücadele eden Kenny Boynton JR ve 17 sayı, 6 ribaun, 1 asist ile mücadele eden Ra’Shad James takımı adına galibiyeti getiren önemli isimler oldular.

Maç istatistikleri: (Sayı-Ribaund-Asist)

Yeşilgiresun Belediyespor:

Kenny Boynton JR     18 – 5 – 3
Ra’Shad James         17 – 6 – 1
Ivan Marinkovic      7 – 14 – 2
Enes Berkay Taşkıran 0 – 12 – 1
Djordje Gagic      8 – 9 – 0
Erkan Yılmaz      2 – 0 – 0
Dusan Cantekin   2 – 1 – 0
Efe Beşok           0 – 2 – 1
Kristijan Nikolov   0 – 1 – 0
Leon Harun Apaydın

 

Muratbey Uşak:

Damir Markota  10 – 8 – 2
Isaiah Miles   12 – 8 – 3
Ian Miller    12 – 2 – 5
Darrin Dorsey    5 – 1 – 3
Mutlu Akpınar   6 – 0 – 0
Jordan Hamilton   10 – 7 – 2
Şafak Edge     2 – 0 – 2
Mutlu Demir  0 – 3 – 0
Tayfun Erülkü   2 – 1 – 0
Murat Kozan
Richard Solomon
Süleyman Yavaş

 

 

Haber ve Görsel: Berk TUNÇER

Göz Atın...

Büyük Zaferin Mimarlarını Minnet ile Anıyoruz

Kutlu vatan topraklarında bizlere tam 101 yıldır özgür ve egemen Türk milleti olarak yaşama fırsatı veren başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve emeği geçen herkesi GiTMEDYA olarak rahmet ve minnet ile anıyoruz.