Anasayfa / Haberler / Üniversite / 4 Bin Öğrenci Mezun Oldu

4 Bin Öğrenci Mezun Oldu

Uşak Üniversitesi 2015-0216 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni 13 Mayıs 2016 tarihinde Bir Eylül Stadyumu’nda saat 17.00’da gerçekleştirilen mezuniyet töreni ile öğrencilerini mezun etti. Mezuniyet törenine, Uşak Valisi Ahmet Okur, Milletvekilleri Av. Mehmet Altay, Dr. Alim Tunç İle Özkan Yalım, Belediye Başkan Vekili Hakan Uludağ, Uşak Baro Başkanı Baki Kantar, Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya İle Prof. Dr. Cengiz Soykan, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Uşak İl Müftüsü Fuat Altındaş, Davetliler, Dekanlar, Enstitü, Yüksekokul Ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri, Öğretim Üyeleri, Öğrenciler Ve Velileri Katıldı.

10 yıllık mazisi ile binlerce öğrenciyi meslek sahibi yapan Uşak Üniversitesi bu yıl 4 bin öğrencisini mezun etti. Saatler öncesinden şehir stadını dolduran aileler heyecanlı bir şekilde törenin başlamasını bekledi. Tören öğrencilerin kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüş esnasında öğrencilerin hazırladıkları pankartlar dikkat çekti. Öğrenciler protokol ve aileleri selamlayarak müzik eşliğinde yürüdü. Hakkari, Çukurca’da çıkan çatışma da şehit olan askerlerimiz nedeniyle törende eğlence programı yapılmadı. Öğrenciler, “şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları ile ve açtıkları pankartlar ile terörü lanetledi.

Yürüyüşün ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Öğrenciler adına konuşma yapan Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Hakan Yöyen, Uşak Üniversitesi’nden mezun olmanın gurur ve onurunu yaşadığını belirtti. Yöyen  Uşak Üniversitesinde eğitim öğretim hayatımız huzurlu ve güvenli bir şekilde geçmiş hocalarımız bize aile sıcaklığıyla yaklaşmışlardır. Başarımız için fedakarca ve özverili bir şekilde bizlerle ilgilenmişler başarılı olmamız için çaba sarf etmişlerdir. Özellikle Başarılı olmamda büyük pay sahibi olan, bizlere bu yolda rehberlik eden, bizleri donanımlı birer birey haline getirmek için çaba sarf eden değerli hocalarıma, başta bölüm başkanımız Yrd. Doç. Dr. Özgür Ay olmak üzere teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca üniversite hayatımız boyunca huzurlu bir ortamda öğrenim görmemizi sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Sait Çelik’e ve üniversite yönetimine de teşekkürlerimi sunarım. Bizler her zaman Uşak Üniversitesinin birer bireyi olmaktan onur duyduk ve her zaman da onur duyacağız” Dedi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, konuşmasında yaşanan terör olaylarına dikkat çekti. Rektör Çelik “Unutulmamalıdır ki Devletimiz büyük ve güçlü bir devlet olup bu saldırılara boyun eğmeyecektir. Lider ülke Türkiye yürüyüşüne devam edecek ve son terörist etkisiz hale getirilinceye  kadar terörle mücadelesini amansız bir şekilde sürdürecektir.” Dedi.

Uşak Üniversitesi mezunlarının gelecek yıllarda ülkemizin sosyal, siyasi ve iktisadi alanlarda önemli görevler üstleneceğini belirtirken öğrencilerin mezun olsalar bile halen üniversite temsilcileri olduğunu söyleyen Çelik “Sizler, mezun olduktan sonra, Üniversitemizin temsilcileri olmaya devam edeceksiniz. Dileğim, sizlerin yeniliklere açık, sürekli öğrenmeye istekli, araştıran ve sorgulayan, ülke sorunlarına karşı duyarlı, sorun çözme yeteneğine sahip, demokrasiye, hukuka ve insan haklarına saygılı, tarih ve medeniyet bilincine sahip kişiler olarak ülkemize ve insanlığa hizmet etmenizdir. Mezun olmanız aramızdaki gönül bağının koptuğu anlamına gelmez. Üniversitemizin kapısı size her zaman sadık bir dost sıcaklığıyla açık duracaktır. Sizlerin başarısı üniversitemizin ismini daha fazla yükseltecek, bayrağımızı üst noktalara taşıyacaktır. Buradan birlikte geçirmiş olduğumuz bu başarılı yıl için değerli mesai arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. Üniversitemizin öğretim elemanları ve idari personeli kurumumuzun büyümesine büyük katkılar sağladılar. Yol arkadaşlarımı, başarı tablosunun gerçek mimarlarını yürekten kutluyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeni mezunlarımıza başarılar diliyor sizleri gururla uğurluyor hepinizi gözlerinizden öpüyorum. Yolunuz açık olsun.”Dedi.

Törende konuşma yapan Uşak Valisi Ahmet Okur, Milletvekilleri Av. Mehmet Altay, Dr. Alim Tunç ile Özkan Yalım ve Belediye Başkan Vekili Hakan Uludağ, yaşanan terör olaylarını kınadılar. Uşak Üniversitesi’nin 10. Yılını kutlayarak mezun olan öğrencilere başarılar dilediler.

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.