Anasayfa / Haberler / Üniversite / Uşak Güne Beyaz Örtü ile Uyandı

Uşak Güne Beyaz Örtü ile Uyandı

Sabaha karşı Uşak’ta etkisini artıran kar yağışı kenti beyaza bürüdü

Uşak’ta sabah saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Eksi derecelerde seyreden hava sıcaklıkları, yağan karın cadde ve yollarda buzlanarak trafiğin aksamasına neden oldu. Belediye ekiplerinin kar ile mücadelesi özellikle ana arterlerde devam ederken, ara sokak ve caddelerde geç kalan çalışmalar nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Trafik ekipleri de kent içi trafiğin aksamaması için çalışmalarına devam etti. Gün içinde araçlar durdurularak kış şartlarına elverişli olup olmadıkları kontrol edildi.

Soğuk ve yağışlı havanın yarına kadar etkisini sürdürmesi beklenirken, vatandaşların çok mecbur olmadıkça trafiğe çıkmamalarını tavsiye eden emniyet yetkilileri, araçlarda kış lastiği, zincir ve çekme halatı bulundurulması gerektiğini belirtiyor.

Gece saatlerinde -10’un altına düşen hava sıcaklıkları nedeniyle su ve kanalizasyon hatlarında donmalar olabileceği için vatandaşların dikkatli olması yönünde uyarılar da yapıldı.

Beyaza bürünen Uşak’ta karın tadını da en çok çocuklar çıkardı. Okul bahçelerinde kar topu oynayan çocuklar renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Sosyal medyada ise sahipsiz hayvanların soğuk ve yağışlı havalarda yiyecek ve su bulmakta zorlanacağı kaydedilirken, vatandaşların bu konuda mümkün olduğunca duyarlı davranması yönünde de çağrılar yapılıyor.

HABER: Ayşe YİĞİT
FOTOĞRAFLAR: Mehmet Sait ÇAKMAK

Göz Atın...

Ata Yadigarı Keçe

Uşak Üniversitesi Halı Uygulama ve Araştırma Merkezi “Geçmişten Günümüze Keçecilik” isimli seminer düzenledi. Seminere konuşmacı olarak Uşak Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Gonca Alan katıldı.