Anasayfa / Manşet / İlkler Şehri Uşak’ın Gücü Yetmedi

İlkler Şehri Uşak’ın Gücü Yetmedi

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi 2023-2024 Sezonunun 3. haftasındaki önemli karşılaşmada, İlkler Şehri Uşak ve Ankara temsilcisi Net Değerleme Mavi Birlik arasındaki mücadele, Uşak Merkez Spor Salonu’nda gerçekleşti. İki takımın da mutlak galibiyet parolası ile sahaya çıktığı maçta ev sahibi ekip, maça kötü bir başlangıç yaptı ve 6 sayı geride kaldı. İlkler Şehri Uşak takımının koçu Ali Görkem Kaymak’ın aldığı mola ve yeni transfer Ateş Özkaraduman’ın oyuna girmesi ile birlikte kırmızı siyahlılar, 1. periyodun sonuna doğru farkı 3 sayıya kadar indirdi.

Karşılıklı ataklarla geçen mücadelede skor dengesi sıkça değişti. Mavi Birlik 2. periyodun bitimine doğru tekrar öne geçerek skoru 39-42’ye getirdi. İlkler Şehri Uşak maçın 3. periyoduna daha enerjik ve disiplinli giriş yapmasına rağmen Mavi Birlik 5 sayı fark ile periyodu tamamlamayı başardı.

Kıran kırana geçen maçın son bölümünde fark 1 sayıya inerken oyuncular arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Hakemin ve teknik ekibin müdahalesi ile olay fazla büyümeden sona erdi. Ancak, İlkler Şehri Uşak, Mavi Birlik’ in üstünlüğünü kıramayarak maçı 71-75’lik skorla kaybetti. Ev sahibi takımın taraftarları maç sonunda oyuncularının ortaya koydukları mücadeleyi karşılıksız bırakmadı ve takımlarını soyunma odasına alkışlarla gönderdi.

Haber: Nurçiçek Arpacı 
Fotoğraf: Aysun Sarı

Göz Atın...

İşçinin Emekçinin Bayramı “1 Mayıs”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Uşak’ta coşku ile kutlandı. Kutlamaların ilk adresi eski belediye …