Anasayfa / Manşet / Uşak’ta Süpermoto Yarışları (ViDEO)

Uşak’ta Süpermoto Yarışları (ViDEO)

Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın Uşak’ta düzenlenen 4. ayağında Süpermoto A, Süpermoto B, S3, 85cc, 65cc ve 50cc sınıfında yapıldı. Süpermoto yarışçıları, 1150 metre uzunluğunda, on iki buçuk metre genişliğinde olan pistte ilk olarak ısınma turları için çıktılar. Çekişmeli geçen yarışlarda ise heyecanlı anlar yaşandı. Süpermoto A sınıfında Ata Kahvecioğlu, Süpermoto B sınıfında Ömer Utku Karpuz, S3 Sınıfında Furkan Aykut, 85cc’de Baran Bulut Kocaman, 65 cc’de Selahattin Tınaz ve R25’de Yiğit Fazıl Erçelik yarışları birinci olarak tamamladı.
İlk yarışı düzenlenen CF kupasında da ilk üçü belli oldu. Bu grupta daha önce yarışmamış yarışçılar, 250nk’dan, günün birincisi Süleyman Savaştın, ikincisi Mert Ali Kocabıl ve üçüncüsü de Necmettin Semih Savaştın oldu. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun temsilcisi Mümtaz Pak’ da GiTMEDYA’YA konuştu. “Şampiyona devam edecek. Burada yarışlar yapılacak. Yine tekrar drift gösterileri yapacağız. Başka aktiviteler de yapacağız.” diye konuşan Pak, uzun vadeli planlarında olduğunu açıkladı. Pak, “İnşallah hedefimiz bir iki yıl içinde dünya şampiyonasını buraya getirmek. Onunla ilgili çalışmalarımız sürüyor inşallah çok yakında böyle müjdeli haberleri veririz” dedi.
Haber ve Fotoğraf: Duygu Demir

Göz Atın...

GiTMEDYA “Coronavirus”ü Sordu!

Coronovirüs uluslararası kriz haline geldi. insanlar arasında konuşulan tek şey bu salgın hastalık oldu. Uşaklı vatandaşlar virüsten korunmak için nelere dikkat ediyor?