Anasayfa / Manşet / Uşak’ta Süpermoto Yarışları (ViDEO)

Uşak’ta Süpermoto Yarışları (ViDEO)

Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın Uşak’ta düzenlenen 4. ayağında Süpermoto A, Süpermoto B, S3, 85cc, 65cc ve 50cc sınıfında yapıldı. Süpermoto yarışçıları, 1150 metre uzunluğunda, on iki buçuk metre genişliğinde olan pistte ilk olarak ısınma turları için çıktılar. Çekişmeli geçen yarışlarda ise heyecanlı anlar yaşandı. Süpermoto A sınıfında Ata Kahvecioğlu, Süpermoto B sınıfında Ömer Utku Karpuz, S3 Sınıfında Furkan Aykut, 85cc’de Baran Bulut Kocaman, 65 cc’de Selahattin Tınaz ve R25’de Yiğit Fazıl Erçelik yarışları birinci olarak tamamladı.
 
 
 
İlk yarışı düzenlenen CF kupasında da ilk üçü belli oldu. Bu grupta daha önce yarışmamış yarışçılar, 250nk’dan, günün birincisi Süleyman Savaştın, ikincisi Mert Ali Kocabıl ve üçüncüsü de Necmettin Semih Savaştın oldu. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun temsilcisi Mümtaz Pak’ da GiTMEDYA’YA konuştu. “Şampiyona devam edecek. Burada yarışlar yapılacak. Yine tekrar drift gösterileri yapacağız. Başka aktiviteler de yapacağız.” diye konuşan Pak, uzun vadeli planlarında olduğunu açıkladı. Pak, “İnşallah hedefimiz bir iki yıl içinde dünya şampiyonasını buraya getirmek. Onunla ilgili çalışmalarımız sürüyor inşallah çok yakında böyle müjdeli haberleri veririz” dedi.
Haber ve Fotoğraf: Duygu Demir

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.