Anasayfa / Haberler / Uşak’ta Gülen Beşiktaş

Uşak’ta Gülen Beşiktaş

Tahincioğlu Basketbol Süper Liginin 19. haftasında Muratbey Uşak, evinde Beşiktaş Sompo Japan’ı konuk etti. Alt sıralardan kurtulmak adına galibiyet almak isteyen Muratbey Uşak rakibi karşısında 75-65 sahadan mağlup ayrıldı. Ligdeki 15. mağlubiyetini alan Muratbey Uşak 14. sırada yer alırken, Beşiktaş Sompo Japan 14. galibiyeti ile 3. sırada yer aldı.
Karşılaşma, siyah beyeazlılardan Adams’ın 3 sayılık basketi ile başladı. Deplasmanda baskılı bir oyunla hücumda etkili olan Beşiktaş  ilk 5 dakikayı 9-11’lik üstünlükle tamamladı. Ev sahibi Muratbey Uşak hücumlara karşılık vererek oyunu dengede tutmayı başardı. Etkili hücumlarla rakibi karşısında üstünlüğü yakalayan  Uşak ilk çeyreği 23-20 önde kapattı. 2. çeyrekte rakibi ile arasındaki farkı açmak isteyen Muratbey Uşak, ilk 5 dakikada skoru 30-22 yaparak farkı  8’e çıkardı. Savunmasında taktik değişikliğine giden Beşiktaş Sompo Japan ev sahibi karşısında etkili bir 2 dakika oynayarak farkı eritti ve 33 – 32 öne geçti.  Siyah beyazlı ekip karşısında üstünlüğünü kaybeden Uşak, ikinci yarıyı 38-44 skorla geride tamamladı.
3. çeyrekte daha üstün bir oyunla sahaya çıkan siyah beyazlı ekip karşısında nefes alamayan Muratbey Uşak, potasında bulduğu üst üste sayılarla oyundan iyice düştü. Beşiktaş savunma da ve hücumda gösterdiği başarılı organizasyonlar sonucunda ardı ardına bulduğu basket sayılarıyla farkı 15’e çıkartarak son çeyreğe 45-60 önde girdi. Karşılaşmanın son çeyreğinde Uşak farkı eritmek için vites arttırdı.  Kontrolü ara ara ele alan siyah kırmızılar, rakibi karşısında etkisini çok fazla gösteremedi. Çekişmeli geçen son periyotta üstün bir oyun sergileyen Muratbey Uşak farkını kapatamayarak sahadan 75-65 mağlup ayrılarak ligdeki 15. mağlubiyetini aldı.
 Salon: Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi
Hakemler: Alper Altuğ Köselerli, Semih Vural, Emin Moğulkoç
Muratbey Uşak: Watson 10, Calloway 4, Tayfun Erülkü 2, Carmichael 11, Miles 17, Solomon 13, Hamilton 4, Şafak Edge 4
Beşiktaş Sompo Japan: Adams 17, Diebler 7, Strawberry 11, Sertaç Şanlı 6, Clark 6, Erkan Veyseloğlu 5, Can Maxim Mutaf, Kenan Sipahi 3, Weems 3, Lalanne 17, Semih Erden
1. Periyot: 23-20
Devre: 38-44
3. Periyot: 45-60
Haber ve Görsel: Ferhat Yiyit

Göz Atın...

Büyük Zaferin Mimarlarını Minnet ile Anıyoruz

Kutlu vatan topraklarında bizlere tam 101 yıldır özgür ve egemen Türk milleti olarak yaşama fırsatı veren başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve emeği geçen herkesi GiTMEDYA olarak rahmet ve minnet ile anıyoruz.