Anasayfa / Manşet / Uşak Üniversitesi’nde Kütüphane Haftası Etkinlikleri

Uşak Üniversitesi’nde Kütüphane Haftası Etkinlikleri

Uşak Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı “58. Kütüphane Haftası” etkinlikleri kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde “Sıra Dışı Okurlar” adlı belgesel filmin gösterimini yaptı. 2021 yılının sıra dışı okurlarının anlatıldığı belgesel, okumanın önünde bir engel olmadığını ve okumanın, insan hayatında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Belgesel gösteriminin ardından bir konuşma yapan Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Süleyman Demirhan da okumanın hayatı tanımak için en anlamlı eylem olduğunu belirterek “Kökü olmayan bir ağacın yapraklanması verim vermesi mümkün değildir. Okuyan, öğrenen ve düşünen bir neslin yetişmesi, bizlerin geleceğe umutla bakmasına yardımcı olur” dedi.

En Çok Ödünç Kitap Alanlara Kitap Hediye Edildi

Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlenen toplantının ikinci bölümünde ise 2021 yılında Uşak Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi’nden en çok ödünç kitap alan SBMYO Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo Televizyon Programcılığı Programı Öğretim Görevlisi Özlem Işıklar ve Fen Edebiyet Fakültesi Matematik Bölümü öğrencisi Nergül Acar’a hediyeleri takdim edildi.

Etkinliğin son bölümünde düzenlenen “Yapay Zekâ İle Akademik Araştırma” konulu söyleşiye Ostim Teknik Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Ahmet Anıl Müngen katıldı. Müngen kütüphanecilik alanında kullanılan arama sistemleri üzerine bilgilendirme yaparken, katılımcılara yapay zekâ uygulamalarının kütüphane ortamlarında kullanımı sırasında ortaya çıkan algoritma anlayışını tüm detayları ile anlattı.

Haber: İmran Baran
Fotoğraf: Şehriban Kaldan

Göz Atın...

Uşak Üniversitesi’nde “Karabağ-Hocalı” Konferansı

Türkiye’nin en yakın komşu ve dost ülkelerinden Azerbaycan’a bağlı Karabağ Özerk Bölgesi’nde yaşanan son gelişmeler, …