Anasayfa / Haberler / Kültür Sanat / Tiyatro Canavarları Sahnede

Tiyatro Canavarları Sahnede

Uşak Belediyesi’ne bağlı Uşak Şehir Tiyatrosu, Atatürk Kültür Merkezi’nde “Canavar Sofrası” adlı oyunu sahneledi. Yönetmenliğini Murat Çubukçu’nun yaptığı oyuna, Uşak halkı yoğun ilgi gösterdi. 1970’lerin Türkiye’sinde yaşanmış melodram ve bir köylünün kente göçünü anlatan ödüllü oyun 2016 yılında Erkan Doğan tarafından yeniden düzenlendi.

Uşak’ta iki gün üst üste sahnelenen oyunun hazırlıkları ise yaklaşık 2 ay sürdü. 40’a yakın oyuncunun sahne aldığı oyunda, bir travestiyi canlandıran oyuncu seyircileri kahkahaya boğdu. Oyun sonunda halay çeken oyunculara izleyicilerin de eşlik etmesi eğlenceli anların yaşanmasına neden oldu.

Murat Çubukçu, yıl boyunca etkinliklerine devam edeceklerini ve 16-17 Aralık tarihinde “Hiç Âşık Oldunuz Mu?” adlı oyunu sergileyeceklerini belirtti. Uşak Belediyesi’nin vermiş olduğu destek sayesinde Uşak halkının tiyatroya daha da ilgi göstereceğine inandığını da belirtti.

Haber: Şükran ÖZMEN
Fotoğraf: İlknur KARAARSLAN-Aydan SAYGIN

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.