Anasayfa / Manşet / SBMYO 2019 Kep Töreni

SBMYO 2019 Kep Töreni

Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun 2019 yılı mezunları keplerini attı. Üniversite’nin 1 Eylül Kampüsü’ndeki kongre salonunda düzenlenen kep törenine, rektör yardımcısı Prof. Dr. Metin Gümüş, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Soba, öğretim elemanları ve veliler katıldı.

Tören, GİTMEDYA öğrencilerinin hazırlamış olduğu Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun tanıtım filmi ile başladı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile devam eden törende okul birincisi, Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları Programı mezunu Neşe Candan Olaleye  ilk sözü aldı. Zor şartlarda okumayı başardığını belirten Olaleye, ailesine teşekkür etti.

Okul müdürü Soba ve rektör yardımcısı Gümüş’ün öğrencilere yönelik tavsiyelerinin ardından bölüm başkanları da birer konuşma yaptı. Öğrencilerine gelecek yaşantılarında başarılar dileyen hocaların konuşmaları tamamlandıktan sonra ise, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu birincisi Neşe Candan Olaleye, ikinci Ebru Şeli ve üçüncüler Selda Kayabaş ve Hatice Yurtçu plaketlerini sırayla protokol üyelerinden aldı.

Her bölümün mezun öğrencileri, bölümlerinin öğretim elemanlarından temsili diplomalarını alırken, Dr. Gazi Sonkur hocanın anonsları ile keplerini fırlatarak mezuniyet sevincini yaşadılar. Tören sonunda öğrenciler bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek hayatlarının en önemli günlerinden birini ölümsüzleştirdi.

Haber: Ceren AKKUŞ – Kamera: Şehriban KALDAN

Fotoğraf: Tunahan Özdemir, Uğur Zehir

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.