Anasayfa / Manşet / Muratbey Uşak’a Ağır Darbe

Muratbey Uşak’a Ağır Darbe

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin 12. haftasında Muratbey Uşak evinde Tofaş’a 98-74 mağlup oldu. Karşılaşmaya yeni transfer Vasiliaukas’ın bulduğu 3 sayılık basketlerle etkili başlayan Muratbey Uşak, ilk 5 dakikayı 14-9 önde tamamladı. Muratbey Uşak erken faul sorunu yaşayınca, konuk ekip oyunu dengelese de periyod 24-20 Muratbey Uşak üstünlüğüyle tamamlandı.
İkinci periyodun ilk dakikalarında iki takım da sayı üretmekte zorluk yaşadı. Muratbey Uşak aleyhine çalınan düdükler sonrası oyunu kontrol altına alan konuk ekip, Mejia ve Ivannov ile önce eşitliği sağladı. Ardından periyod bitimine doğru vites arttıran konuk ekip soyunma odasına 41-44 önde girdi.
3
İkinci yarıya etkili başlayan konuk ekip Tofaş oldu. Bu bölümde sayı üretmekte zorlanan ekibimiz Muratbey Uşak rakibinin ataklarına da engel olamadı. İlerleyen dakikalarda farkı iyice açan konuk ekip üçüncü çeyreği 61-75 önde tamamladı.
Son periyodun ilk dakikalarında da sayı üretmekte zorlanan ekibimiz, rakibin ataklarına da engel olamadı. Özellikle dış atışlarda etkili olan konu ekip Tofaş bulduğu 3 sayılık atışlarla farkı iyice açtı. Temsilcimiz Uşakta Augste’nin de 5 faul hakkını doldurup kenara gelmesinden sonra pota altı atışlarında ve ribaundlarda iyice zayıflayınca farkı eritemedi. Muratbey Uşak maçtan 98-74 mağlup ayrılan taraf oldu.
1
Karşılaşmanın en skorer ismi 21 sayı ile Tofaş’tan Ivanov olurken, Muratbey Uşak adına da en skorer isim 16 sayı ile Sarunas Vasiliauskas oldu.
Salon: Uşak Üniversitesi
Hakemler: Yener Yılmaz, Ali Şakacı, Serhat Büker
Murabey Uşak: Auguste(6), Berkay Candan(10), Harrison(4), Freimanis(15), Özcan Sürücü, Vassiliauskas(16), Görkem Sönmez(3), Hakan Demirel(6), Mckissic(14)
Tofaş: Berkan Duraz(2), Barış Ermiş(6), Yiğit ARslan(6), Croker(16), Mejia(18), Kaya Peker(3), Caner Topaloğlu, Kadir Bayram, Micic(10), Copeland(16), Ivanov(20), Muhsin Yaşar
1.Periyod: 24-20
Devre: 41-44
3.Periyod: 61-75
Maç Sonucu: 74-98
5 faulle oyundan çıkan: Auguste(Muratbey Uşak)
Haber ve Fotoğraflar : Berk Tunçer, Şükran Özmen

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.