Anasayfa / Haberler / Kültür Sanat / Picasso Eserleri İzmir’de

Picasso Eserleri İzmir’de

20. yüzyılın en büyük sanatçılarından, Kübizm akımının öncüsü İspanyol ressam Pablo Picasso’nun birbirinden farklı eserlerinin bir araya geldiği “Picasso Gösteri Sanatı” İzmir Arkas Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açıldı. 5 Ocak 2020’de bitecek olan sergiler serisinin Türkiye bölümünde Picasso’nun gösteri dünyasını konu aldığı önemli tabloları, tasarladığı kostümler, eskizler, heykeller ile yaşamına dair fotoğrafları ve konferansları yer aldı. Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin önemli kurumlarının yer aldığı “Picasso-Méditerranée Projesi” kapsamında düzenlenen sergi, 9 ülkeden 70’in üzerinde kurumun katılımı ile gerçekleşti.

Paris-Picasso Ulusal Müzesi’nin özel desteği ile düzenlenen serginin resmi sponsorluğunu ise İzmir Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören sergide, eserler hakkında bilgi vermek amacı ile “Sesli Rehber Servisi” hizmeti sunulması ise kolaylık sağladı.

Haber: Ceren Akkuş 
Fotoğraflar: Şehriban Kaldan 
 

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.