Anasayfa / Haberler / Kültür Sanat / Picasso Eserleri İzmir’de

Picasso Eserleri İzmir’de

20. yüzyılın en büyük sanatçılarından, Kübizm akımının öncüsü İspanyol ressam Pablo Picasso’nun birbirinden farklı eserlerinin bir araya geldiği “Picasso Gösteri Sanatı” İzmir Arkas Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açıldı. 5 Ocak 2020’de bitecek olan sergiler serisinin Türkiye bölümünde Picasso’nun gösteri dünyasını konu aldığı önemli tabloları, tasarladığı kostümler, eskizler, heykeller ile yaşamına dair fotoğrafları ve konferansları yer aldı. Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin önemli kurumlarının yer aldığı “Picasso-Méditerranée Projesi” kapsamında düzenlenen sergi, 9 ülkeden 70’in üzerinde kurumun katılımı ile gerçekleşti.

Paris-Picasso Ulusal Müzesi’nin özel desteği ile düzenlenen serginin resmi sponsorluğunu ise İzmir Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören sergide, eserler hakkında bilgi vermek amacı ile “Sesli Rehber Servisi” hizmeti sunulması ise kolaylık sağladı.

Haber: Ceren Akkuş 
Fotoğraflar: Şehriban Kaldan 

										
									

Göz Atın...

GiTMEDYA SORUYOR! – 2020 Asgari Ücret(VİDEO)

2020 yılında asgari ücret yüzde 15 zamlandı. Bekar bir işçi için asgari ücret 2.324 TL olarak belirlendi. GiTMEDYA'ya konuşan Uşaklılar ise hükümetin açıkladığı asgari ücrete adeta isyan etti.